Aktuálně

 

27. 08. 2016

Alžírsko: Za mřížemi kvůli příspěvku na Facebooku

 

 
Slimane Bouhafs (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Middle East Concern, Premier Radio)

 

Alžírský křesťan byl odsouzen k pěti letům odnětí svobody (horní hranice sazby) a byla mu vyměřena vysoká pokuta za to, že se v příspěvku na sociální síti dopustil údajného rouhání islámu a jeho prorokovi. Soud s devětačtyřicetiletým Slimane Bouhafsem proběhl 7. srpna ve městě Setif v Kabylii na východě země. Právě zde žije převážná část stále nepočetné, nicméně rychle rostoucí křesťanské menšiny v Alžírsku.

 

Slimane byl 31. července zatčen kvůli zveřejnění příspěvku na sociální síti, ve kterém zmínil, že Ježíšovo světlo zvítězilo nad „lží“ islámu a jeho proroka. Přiložil také fotografie zachycující vraždu civilisty islámským teroristou. Podobné materiály považují místní orgány za urážku islámu, který je podle alžírské ústavy oficiálním náboženstvím. Alžírský trestní řád umožňuje potrestat každého, kdo je usvědčen z hanobení islámu a jeho proroka Mohameda, třemi až pěti lety odnětí svobody a vysokou pokutou.

 

Zpráva šokovala Slimanovu rodinu, kteří označili celý proces za „podvod“. Dcera Afaf hovoří o svém ovci jako o člověku, který od mládí hájil zájmy své země. Je podle ní známý horlivou obhajobou demokracie a náboženské svobody, jak naznačují i všechny jeho příspěvky na Facebooku.

 

Příbuzní mají o křesťana značné obavy, neboť je vážně nemocný a jeho zdravotní stav by se mohl ve vězení prudce zhoršit. Podle informací jeho dcery trpí zánětlivým revmatismem, což je choroba, která se typicky zhoršuje právě ve stresových situacích. Prezident Alžírské protestantské církve uvedl, že se jejich právník proti rozsudku odvolá.

 

Modlete se, aby Bůh pomáhal Slimanemu a jeho rodině, která se mu snaží pomáhat s odvoláním. Kéž každý z nich zakusí Boží pokoj a ochranu, včetně právníka, který je zastupuje, zatímco hledají jeho moudrost a skládají v něj veškerou důvěru ohledně konečného výsledku. Přimlouvejte se také za zmíněné zdravotní problémy; modlete se, aby jej Velký Lékař obdařil tolik potřebnou silou a zcela jej uzdravil.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.