Aktuálně

 

01. 09. 2016

Pákistán: Odvolání Asie Bibi naplánováno na říjen

 

 

(CBN News, The Christian Post, International Christian Concern)

 

Asia Bibi, pákistánská křesťanka odsouzená k trestu smrti za rouhání proti islámu, bude v říjnu bojovat za své osvobození u soudu. Asia byla usvědčena v roce 2010, poté co místní muslimka informovala duchovního ve vesnici ve východopákistánské provincii Paňdžáb o údajných křesťančiných „urážlivých poznámkách“ na adresu proroka.

 

Od zatčení v roce 2009 vyvíjí mezinárodní komunita na pákistánskou vládu nátlak a dožaduje se nejen Asiina propuštění, ale také reforem zákonů proti rouhání. Přestože bylo odvolání původně naplánováno na 26. března, související nárůst napětí a protesty příslušníků muslimské komunity způsobily odročení na říjen.

 

Asia strávila ve vězení již téměř sedm let a podle dostupných zpráv se zdravotní stav jedenapadesátileté matky stále zhoršuje. Zákony proti rouhání jsou v Pákistánu často zneužívány místními muslimy k řešení osobních sporů s křesťany a příslušníky dalších náboženských menšin. Aktivisté zabývající se náboženskou svobodou v mezinárodním měřítku považují obvinění za smyšlená a vyzývají pákistánskou vládu k Asiinu bezodkladnému propuštění.

 

Modlete se, aby Bůh obdařil Asiu svou přízní, stejně jako její právní zástupce, kteří se pro ni snaží zajistit spravedlnost a milosrdenství. Kéž soudci rozhodují nestranně a nenechají se ovlivnit argumenty a protesty založenými na předsudcích. Modlete se také za to, aby se nezalekli radikálů vyjadřujících své nesouhlasné postoje. Pokračujte i v modlitbách za Asiino zdraví a ochranu, stejně jako za bezpečí jejích příbuzných, kteří se jí snaží všemožně pomáhat. Přimlouvejte se rovněž za Pákistánce, kteří se jí snaží ublížit a brát „spravedlnost“ do vlastních rukou. Vyprošujte jim nadpřirozené usvědčení z hříchu od jediného skutečného Boha, který touží po tom, aby jeho lásku a spasení zakusil každý člověk (Jan 3,16).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Richard B., Frenštát pod Radhoštěm (10.09.2016 15:41:10)
Jsi velký Pán, Ježíš Kristus, ať jsi oslavený i v životě i ve smrti každého tvého dítěte, také sestry Asie Bibi, jsi mocný ji osvobodit nebo posílit v každé situaci, ve které s ní jistě také budeš! Ať se stane cokoliv, Ty jsi vždy na straně těch utlačovaných, jsi mocný život znovu dát, vždyť jsi náš Tvůrce, oslav své Jméno, Pane!

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.