Aktuálně

 

01. 09. 2016

Pákistán: Odvolání Asie Bibi naplánováno na říjen

 

 

(CBN News, The Christian Post, International Christian Concern)

 

Asia Bibi, pákistánská křesťanka odsouzená k trestu smrti za rouhání proti islámu, bude v říjnu bojovat za své osvobození u soudu. Asia byla usvědčena v roce 2010, poté co místní muslimka informovala duchovního ve vesnici ve východopákistánské provincii Paňdžáb o údajných křesťančiných „urážlivých poznámkách“ na adresu proroka.

 

Od zatčení v roce 2009 vyvíjí mezinárodní komunita na pákistánskou vládu nátlak a dožaduje se nejen Asiina propuštění, ale také reforem zákonů proti rouhání. Přestože bylo odvolání původně naplánováno na 26. března, související nárůst napětí a protesty příslušníků muslimské komunity způsobily odročení na říjen.

 

Asia strávila ve vězení již téměř sedm let a podle dostupných zpráv se zdravotní stav jedenapadesátileté matky stále zhoršuje. Zákony proti rouhání jsou v Pákistánu často zneužívány místními muslimy k řešení osobních sporů s křesťany a příslušníky dalších náboženských menšin. Aktivisté zabývající se náboženskou svobodou v mezinárodním měřítku považují obvinění za smyšlená a vyzývají pákistánskou vládu k Asiinu bezodkladnému propuštění.

 

Modlete se, aby Bůh obdařil Asiu svou přízní, stejně jako její právní zástupce, kteří se pro ni snaží zajistit spravedlnost a milosrdenství. Kéž soudci rozhodují nestranně a nenechají se ovlivnit argumenty a protesty založenými na předsudcích. Modlete se také za to, aby se nezalekli radikálů vyjadřujících své nesouhlasné postoje. Pokračujte i v modlitbách za Asiino zdraví a ochranu, stejně jako za bezpečí jejích příbuzných, kteří se jí snaží všemožně pomáhat. Přimlouvejte se rovněž za Pákistánce, kteří se jí snaží ublížit a brát „spravedlnost“ do vlastních rukou. Vyprošujte jim nadpřirozené usvědčení z hříchu od jediného skutečného Boha, který touží po tom, aby jeho lásku a spasení zakusil každý člověk (Jan 3,16).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Richard B., Frenštát pod Radhoštěm (10.09.2016 15:41:10)
Jsi velký Pán, Ježíš Kristus, ať jsi oslavený i v životě i ve smrti každého tvého dítěte, také sestry Asie Bibi, jsi mocný ji osvobodit nebo posílit v každé situaci, ve které s ní jistě také budeš! Ať se stane cokoliv, Ty jsi vždy na straně těch utlačovaných, jsi mocný život znovu dát, vždyť jsi náš Tvůrce, oslav své Jméno, Pane!

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.