Aktuálně

 

02. 09. 2016

Nigérie: Masové nepokoje skončily tragédií

 

 
Prezident Buhari (fotografie: Flickr / Ministerstvo zahraničí USA)

(zdroje Hlasu mučedníků, nigerijský zpravodajský portál „Leadership“)

 

21. srpna se křesťanský student navštěvující školu Abdu Gusau Polytechnic v Talata Mafara ve spolkovém státě Zamfara údajně dopustil rouhavé poznámky. Rozlícení muslimové ho následně téměř umlátili k smrti. Přežil jen díky křesťanskému spolužákovi, který ho neprodleně převezl do nemocnice, a soucitnému muslimovi, který jim nezištně půjčil auto.

 

Následující den ráno se v osadě shromáždili radikálové s požadavkem, aby byl křesťanský student zabit. Pochodovali kolem školy a zapalovali objekty používané křesťany. Nakonec se vypravili do města, kde ničili kostely a vyhrožovali zabitím každému křesťanovi, který by se rozhodl vrátit do Talata Mafara. Naneštěstí později zapálili také budovu, kde nalezl útočiště napadený student. Mladý muž uhořel, společně se sedmi dalšími studenty.

 

Prezident Muhammadu Buhari označil vraždy jako barbarské a naprosto neakceptovatelné: „Zprávu o hromadné vraždě v Zamfara jsem přijal se skutečným zděšením… Ujišťuji vás, že se podaří prosadit zákon. Modlím se za rodiny obětí. Osobně dohlédnu na to, aby nedocházelo k násilnostem ve jménu náboženství, etnické příslušnosti nebo pod jakoukoli jinou záminkou.“

 

Další zprávy dokumentující závažnost situace v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Kéž milující Bůh, který přislibuje svou blízkost lidem se zlomeným srdcem, přinese tolik potřebnou útěchu všem obětem nepokojů. Pozvedejte na modlitbách zejména příbuzné, přátele a sousedy lidí, kteří tragicky přišli o život. Vyprošujte jim Boží pokoj, sílu a útěchu uprostřed zármutku. Modlete se také za nadpřirozené usvědčení pachatelů, aby si uvědomili závažnost svých nenávistných činů a naléhavou potřebu odpuštění a spasení. Přimlouvejte se také za nigerijského prezidenta a další vedoucí představitele této země, kteří potřebují moudrost, nadpřirozené vedení a pomoc, zatímco připravují účinné strategie vedoucí k ukončení násilností a posílení ochrany občanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.