Aktuálně

 

03. 09. 2016

Rusko: Zákon „proti šíření náboženského přesvědčení“ v akci

 

 

(Forum 18)

 

V Rusku nedávno padly první tresty na základě ustanovení zákona „proti šíření náboženského přesvědčení“. Nová legislativní úprava vstoupila v platnost 20. července. Tři ze čtyř (známých) obviněných jsou křesťané: Ebenezer Tuah, Alexandr Jakimov a Donald Ossewaarde.

 

Ghanský občan Ebenezer Tuah žije v Rusku na základě studijního víza a slouží jako vedoucí ‚Velvyslanectví Kristova‘. 1. srpna policisté v doprovodu místních úředníků uskutečnili razii v sanatoriu ve městě, ve kterém Ebenezer prováděl křty, a uložili mu pokutu. Podle rozhodnutí soudu křesťanský vedoucí „vedl náboženské obřady a ceremoniály, zveřejňoval informace o svém náboženském přesvědčení na Internetu s cílem šíření propagandy a vykonával misionářskou činnost (ve) … městě Tver bez potřebných povolení a v rozporu s pravidly stanovenými (Zákonem o náboženství)“.

 

Alexandr Jakimov vede letniční společenství ‚Nová generace‘ ve městě Mari-Turek. 3. srpna se Alexandr účastnil výroční oslavy pořádané v nedaleké osadě Mari-Šolner. Podle zástupce kanceláře okresního prokurátora hovořil ke shromážděným z pódia, na kterém byl umístěn poutač s názvem jeho církve. 5. srpna byl také Alexandr obviněn z „vykonávání misionářské činnosti v rozporu se (Zákonem o náboženství)“.

 

14. srpna byl Američan Donald Ossewaarde, kazatel nezávislého baptistického společenství, který od roku 2005 žije ve městě Orjol, předvolán k narychlo zorganizovanému výslechu v ‚Železniční čtvrti‘ v tomto městě. Donald následně obdržel pokutu za pořádání bohoslužby ve svém domě a za propagaci domácích shromáždění na vývěskách v nedalekých bytovkách. Pokuta mu byla vyměřena a uložena ještě ten den, neměl čas ani kontaktovat právníka.

 

Prezident Vladimir Putin podepsal návrh zákona „proti šíření náboženského přesvědčení“ 6. července jako součást „protiteroristických“ legislativních opatření. Oddíl zavádějící nová omezení „misionářských“ aktivit vyvolal vlnu nesouhlasu mezi náboženskými vedoucími a obhájci lidských práv. Michail Fedotov, předseda ‚Prezidentského výboru pro rozvoj občanské společnosti a lidská práva‘, si 1. července stěžoval přímo prezidentu Putinovi. Řekl mu, že úpravy „přinášejí nespravedlivá a příliš silná omezení svobody vyznání následovníků všech náboženství a zasahují do základního ústavního principu nevměšování státu…“

 

V Božím slově je psáno „pro spravedlivého je zaseto světlo, radost pro ty, kteří mají přímé srdce“ (Žalm 97,11). Kéž světlo šířené věrnými Božími služebníky v Rusku září tak jasně, že v něm lidé v jejich okolí – včetně stávajících oponentů – rozpoznají moc jeho Syna Ježíše, která se projevuje v životech křesťanů a skrze ně. Modlíme se, aby jej ještě mnozí přijali jako Spasitele a Pána a aby v této zemi došlo k duchovnímu oživení – ještě dříve, než se znovu vrátí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.