Aktuálně

 

08. 09. 2016

Srí Lanka: Vesničanům přiznáno právo pořádat shromáždění

 

 
Buddhistický mnich na Srí Lance (Fotografie: Flickr / César González Palomo [cc])

(National Christian Evangelical Alliance of Sri Lanka)

 

16. července bylo vyučování v nedělní škole v plném proudu, když k modlitebně znenadání dorazila skupina dvanácti členů Sdružení buddhistických mladíků (Young Men’s Buddhist Association) prohlašujících, že by děti v buddhistické osadě neměly být vyučovány křesťanství. Kromě toho vetřelci obvinili pastora a jeho spolupracovníky, že neeticky a dokonce násilím obracejí ke křesťanství obyvatele vesnice.

 

Postupně se kolem církevní budovy shromáždilo přibližně třicet vesničanů a dva buddhističtí mniši, kteří v doprovodu několika členů sdružení vešli dovnitř a opět obvinili pastora z neetického obracení lidí na svou víru. Dožadovali se, aby pastor a členové jeho společenství okamžitě ukončili křesťanské aktivity a opustili osadu. Také vyhrožovali násilím, pokud se jim pastor a další křesťané nepodrobí.

 

Po incidentu se pastor s jedním spolupracovníkem vypravili na místní policejní stanici, aby podali stížnost. Policisté jim zpočátku odmítali vyhovět, nakonec je však požádali, ať přijdou později – až bude ve službě velitel. Když druhý den ráno dorazili na stanici dva pastoři v doprovodu jednoho spolupracovníka, setkali se s buddhistickým mnichem z místního chrámu a dalšími dvěma vesničany. Mnich prohlásil, že by křesťanům nemělo být dovoleno praktikovat ve vesnici svou víru, dokonce by podle něj neměli ani číst Bibli nebo se modlit ve svých domech a bytech.

 

Policejní inspektor se však nečekaně postavil na stranu platných zákonů a prohlásil, že všichni občané mají ústavou garantované právo na náboženskou svobodu.

 

Vzdejme Bohu chválu za diplomatické vyřešení situace, kterým policista umožnil těmto křesťanům pokračovat v praktikování svobody vyznání!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.