Aktuálně

 

09. 09. 2016

Súdán: Přísné tresty za upozorňování na pronásledování

 

 
Pastoři Kuwa Šamál (vlevo) a Hassan Taour (fotografie: World Watch Monitor).

(World Watch Monitor)

 

V Chartúmu byl 29. srpna obnoven soudní proces se čtveřicí mužů, mezi kterými se nachází dva súdánští církevní vedoucí a jeden zahraniční humanitární pracovník. Žalující súdánská strana je obviňuje z upozorňování na utrpení křesťanů ve válkou zdevastovaných částech země.

 

Obžalovanými jsou Hassan Abduraheem Kodi Taour a Kuwa Šamál, pastoři z pohoří Nuba v provincii Jižní Kordofán; Petr Jašek, křesťanský humanitární pracovník z České republiky; a Abdulmonem Abdumawla Issa Abdumawla, vysokoškolský student z Dárfúru. Všichni jsou obviněni z (nezákonných) výzvědných aktivit a poskytování materiální podpory povstalcům. Některá obvinění je potenciálně možné trestat smrtí.

 

Během přelíčení žalobce požadoval nejpřísnější trest. Obžalovaní podle něj tvrdili, že vládní bitevníky bombardují (civilní) budovy. Také trval na tom, že křesťanský humanitární pracovník měl v plánu navštívit oblasti, které jsou „podle něj pustošeny súdánskou armádou“ s úmyslem natáčet rozhovory s civilisty dokumentující utrpení způsobené aktivitami súdánského režimu.

 

V Súdánu dochází stále častěji k demolicím církevních budov a zatýkání křesťanů – zejména od doby, co dvaasedmdesátiletý prezident Umár al-Bašír začal upevňovat pozici islámského právního řádu šaría. Mezinárodní trestní tribunál vydal na Bašíra zatykač za zločiny proti lidskosti. Země se v současné době nachází na osmém místě v žebříčku World Watch List sestavovaném organizací Open Doors, ve kterých křesťané trpí nejkrutější pronásledování.

 

Více informací o Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Modlete se za čtveřici obviněných mužů a jejich příbuzné, kteří musejí snášet pokračující soudní přelíčení a obvinění proti nim vznášená. V souvislosti s nárůstem povědomí o jejich situaci v zahraničí proste, aby se křesťané po celém světě připojili k modlitbám za ně a přimlouvali se u našeho spravedlivého Soudce za jejich bezpečí a spravedlivý výsledek soudu. Modlete se o zázračný obrat v procesu a také za to, aby súdánský prezident a představitelé jeho vlády přišli ke spásnému poznání Ježíše Krista, který miluje každého člověka a váží si jeho života. Rozšiřme okruh svých modliteb také na všechny pronásledované Kristovy následovníky v Súdánu, zejména v pohoří Nuba, kde jsou křesťanské komunity perzekuovány již mnoho let.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Petr Jašek a Rebecca P. Georgeová: Snubní prsten za život

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy ze Súdánu, mohla by vás zaujmout například kniha Snubní prsten za život, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 192 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.