Aktuálně

 

10. 09. 2016

Kazachstán: Místní orgány si vynutily ukončení křesťanských letních táborů

 

 

(Forum 18)

 

V západní části Kazachstánu se letos v červenci uskutečnily razie na letních táborech pro děti pořádané dvojicí členských společenství Baptistické unie. Úředníci a místní novináři na jejich základě tvrdili, že: 1) církve se snažily do svých řad zlákat mládež, 2) některé děti se účastnily akce náboženského charakteru bez souhlasu rodičů, a 3) cizinci přítomní v roli „misionářů“ neměli požadované úřední povolení.

 

Baptistické společenství ‚Světlo evangelia‘ ve městě Oral uspořádalo v termínu od 4. do 8. července pětidenní dětský tábor. Součástí byl program probíhající v prostorách modlitebny – pro teenagery dopoledne, pro mladší děti v odpoledních hodinách. Většinu účastníků tvořily děti členů společenství, nicméně pořadatelé pozvali také děti z okolí. Lidem byly rozdávány pozvánky a přímo před budovou byl vylepen plakát, ze kterého bylo bylo zřejmé, že akci pořádá církev a že součástí programu je čtení z Bible.

 

„Na programech pro mladší děti se po tři dny objevovali zástupci úřadu pro místní náboženské záležitosti a vzdělávání,“ uvedl pastor Alexandr Dimitrov. „Pokaždé je doprovázelo je několik novinářů, v pátek s nimi přišli dokonce dva policisté.“ Pastor dodal, že všechny děti se akce účastnily se svolením rodičům, úředníkům však povolení neukázal.

 

Televizní stanice Chabar informovala o táboře v krátké negativně laděné reportáži, jejíž součástí bylo několik rozhovorů – konkrétně s Bajangul Semgalijovou, zástupkyní úřadu pro místní náboženské záležitosti, která razii vedla, a také s Oxanou Dementjevskou, novinářkou, která byla v reportáži představena jako „místní obyvatelka“. Reportáž byla pojmenována „Děti jsou lákány ke vstupu do netradičních náboženských organizací“.

 

Další zprávy o pronásledování v této zemi naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Děkujeme vám, že nesete na modlitbách naše bratry a sestry v Kazachstánu, kteří jsou kvůli snahám seznámit ostatní s Kristem vystaveni protivenství. Modlete se, aby křesťané po celé zemi mohli svobodně praktikovat a šířit svou víru. Kéž duchovní semínka zasetá formou vyučování na táboře zapustí kořeny hluboko v srdcích místních dětí, aby mládežníci rostli ve vztahu s Pánem Ježíšem. Modlete se také za to, aby si zástupci místních orgánů a novináři uvědomili, jakého pochybení se negativním informováním dopustili a místo toho se soustředili na zachraňující pravdu Božího Slova.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.