Aktuálně

 

17. 09. 2016

Pákistán: Pohotová reakce zachránila křesťanskou kolonii před bombovým útokem

 

 
Hlavní vstup do křesťanské kolonie Warsak Dam (fotografie: World Watch Monitor).

(Morning Star News)

 

Křesťané v severozápadním Pákistánu jen těsně vyvázli životem, když příslušníci bezpečnostních složek zmařili pokus o sebevražedný útok. Člen ochranky Samuel Masih otevřel vstupní vrata do uzavřené kolonie čtyřem útočníkům z Talibanu – a okamžitě zemřel ve spršce kulek. Dva jeho kolegové, dva vojáci a jeden policista utrpěli zranění.

 

Díky pohotové reakci Samuelových kolegů se však podařilo předejít mnohem větší tragédii. Jeden ze sebevražedných atentátníků stihl odpálit nálož na svém těle, naštěstí však při explozi nedošlo k žádným dalším obětem na životech. Zbývající tři útočníci byli zastřeleni.

 

Třicet křesťanských rodin žijících uvnitř uzavřené kolonie nedaleko Péšaváru v provincii Khyber Pakhtunkhwa vyvázlo bez jakékoli újmy. Zástupce pákistánského Talibanu potvrdil, že akci v pátek 2. září provedli jejich muži. (Stejná extrémistická skupina se přihlásila k odpovědnosti za sebevražedný bombový útok v Láhauru na velikonoční neděli 27. března, při kterém přišlo o život více než 70 lidí a mnoho dalších bylo zraněno.)

 

Modlete se, aby Bůh utěšoval a zaopatřil vdovu po Samuelovi Raziu a jejich pět dětí. Proste také za uzdravení Samuelových kolegů, kteří při útoku utrpěli zranění. Vzdejte chválu za to, že životy obyvatel kolonie byly ušetřeny. Pozvedejte na modlitbách rodiny, které se stále vypořádávají se ztrátami z velikonočního útoku v Láhauru. Kéž naši pákistánští bratři a sestry prožívají jistotu, že na ně jejich křesťanská rodina po celém světě nezapomněla. Kéž Bůh posílí jejich víru – i naši solidaritu s nimi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.