Aktuálně

 

18. 09. 2016

Filipíny: Člen staršovstva zavražděn

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 16. září 2016)

 

Perfecto Padilla, dvaapadesátiletý člen staršovstva z filipínské provincie Sultan Kudarat, byl 11. září v 6 hodin večer místního času zavražděn dvojicí muslimů.

 

Podle očitých svědků Perfecto odpočíval v houpací síti, když se před jeho domem znenadání objevili dva muslimové na motocyklech a přibližně z pěti metrů začali na křesťana střílet, zřejmě z pistole ráže .45. Zasáhli ho celkem sedmkrát a z místa činu ujeli.

 

K otci okamžitě přiběhla dvanáctiletá dcera Naomi, křičela a volala o pomoc. Křik zaslechl pastor jménem William, který byl tou dobou nedaleko na návštěvě u člena společenství. Když zjistil závažnost poranění, půjčil si trojkolku a pokusil se Perfecta odvézt do nemocnice. Těžce zraněný muž však během převozu zemřel.

 

Perfecto měl dvě děti, dvanáctiletou Naomi a desetiletého Josepha. Byl prakticky jejich jediným rodičem – matka se před několika lety vydala do zámoří za prací a po čase s ní rodina ztratila kontakt.

 

Děti neprodleně navštívil také místní spolupracovník Hlasu mučedníků. Během setkání se ho Naomi zeptala: „Náš otec byl dobrý táta. Nikdy neudělal nic špatného. Proč se mu to stalo?“

 

„Kdysi se jednalo o poklidnou osadu,“ uvedl spolupracovník. „V minulosti jsme pravidelně chodili do kostela a v bezprostředním okolí nežili žádní muslimové. Nedávno si však těsně vedle kostela postavili mešitu a snaží se křesťany přinutit, aby jim kostel s pozemkem prodali. V sousedních vesnicích již došlo k několika útokům, při kterých museli být křesťané evakuováni. Zdá se, že je neustálý nátlak vyvíjený muslimy součástí rozsáhlejšího plánu s cílem získat více pozemků. Možná i vražda tohoto duchovního byla součástí strategie a tlaku vyvíjeného na nepočetnou místní křesťanskou komunitu lidmi, kteří prahnou po jejich majetku.“

 

Na Perfecta budou všichni vzpomínat pro jeho věrnost a vydanost Bohu. Byl tak horlivým příznivcem církve, že nabídl pastorovi, aby bydlel v jeho vlastním domku, zatímco mu Perfecto za domem postavil vlastní dočasné přístřeší.

 

Přimlouvejte se za Naomi a jejího bratra Josepha, když truchlí nad ztrátou milujícího otce. Modlete se zejména za jejich budoucnost. (Hlas mučedníků jim poskytne finanční podporu.)

 

zdroj: Hlas mučedníků Austrálie

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.