Aktuálně

 

18. 09. 2016

Filipíny: Člen staršovstva zavražděn

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 16. září 2016)

 

Perfecto Padilla, dvaapadesátiletý člen staršovstva z filipínské provincie Sultan Kudarat, byl 11. září v 6 hodin večer místního času zavražděn dvojicí muslimů.

 

Podle očitých svědků Perfecto odpočíval v houpací síti, když se před jeho domem znenadání objevili dva muslimové na motocyklech a přibližně z pěti metrů začali na křesťana střílet, zřejmě z pistole ráže .45. Zasáhli ho celkem sedmkrát a z místa činu ujeli.

 

K otci okamžitě přiběhla dvanáctiletá dcera Naomi, křičela a volala o pomoc. Křik zaslechl pastor jménem William, který byl tou dobou nedaleko na návštěvě u člena společenství. Když zjistil závažnost poranění, půjčil si trojkolku a pokusil se Perfecta odvézt do nemocnice. Těžce zraněný muž však během převozu zemřel.

 

Perfecto měl dvě děti, dvanáctiletou Naomi a desetiletého Josepha. Byl prakticky jejich jediným rodičem – matka se před několika lety vydala do zámoří za prací a po čase s ní rodina ztratila kontakt.

 

Děti neprodleně navštívil také místní spolupracovník Hlasu mučedníků. Během setkání se ho Naomi zeptala: „Náš otec byl dobrý táta. Nikdy neudělal nic špatného. Proč se mu to stalo?“

 

„Kdysi se jednalo o poklidnou osadu,“ uvedl spolupracovník. „V minulosti jsme pravidelně chodili do kostela a v bezprostředním okolí nežili žádní muslimové. Nedávno si však těsně vedle kostela postavili mešitu a snaží se křesťany přinutit, aby jim kostel s pozemkem prodali. V sousedních vesnicích již došlo k několika útokům, při kterých museli být křesťané evakuováni. Zdá se, že je neustálý nátlak vyvíjený muslimy součástí rozsáhlejšího plánu s cílem získat více pozemků. Možná i vražda tohoto duchovního byla součástí strategie a tlaku vyvíjeného na nepočetnou místní křesťanskou komunitu lidmi, kteří prahnou po jejich majetku.“

 

Na Perfecta budou všichni vzpomínat pro jeho věrnost a vydanost Bohu. Byl tak horlivým příznivcem církve, že nabídl pastorovi, aby bydlel v jeho vlastním domku, zatímco mu Perfecto za domem postavil vlastní dočasné přístřeší.

 

Přimlouvejte se za Naomi a jejího bratra Josepha, když truchlí nad ztrátou milujícího otce. Modlete se zejména za jejich budoucnost. (Hlas mučedníků jim poskytne finanční podporu.)

 

zdroj: Hlas mučedníků Austrálie

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.