Aktuálně

 

22. 09. 2016

Irák: Rodina touží po návratu unesené dcerky

 

 
Fotografie Christine na stěně příbytku, ve kterém nalezla její rodina útočiště. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, Open Doors Austrálie a Nový Zéland)

 

Během „zdravotní prohlídky“ ve městě Bakhdida (Qaraqosh) na severovýchodě Iráku si radikálové z ISIS všimli tříleté Christine. Jeden z nich ji vytrhl z náruče matky (Ayda Abade) a křičící dítě předal dalšímu bojovníkovi s plnovousem. (O případu jsme tehdy informovali ve videoreportáži, viz Související odkazy níže.)

 

Od únosu uplynuly dva roky, Christine je stále pohřešovaná a její blízcí jsou stále naplněni obavami. V současné době žijí v utečeneckém táboře v Arbílu. Za bezesných nocí prožívají nepředstavitelnou úzkost a neustále přemýšlejí, jak se Christine asi daří. V provizorním obydlí mají pověšenou fotografii v nízkém rozlišení, kterou bratr děvčátka našel na Facebooku. (Snímek byl pořízen již v době, kdy byla Christine pryč od rodiny.)

 

Matka Christine se při rozhovoru nutí k úsměvu. Její oči však vyjadřují hluboký zármutek, ve kterém se utápějí vyřčená slova. „Doslechli jsme se, že Christine žije s nějakou křesťankou unesenou Islámským státem. Tato žena byla přinucena ke ‚sňatku‘ s bojovníkem IS a nějakým způsobem se jí podařilo získat naši Christine do své péče.“

 

Ayda prožívá dny plné nejistoty. „Někdy mě přepadne náhlý strach, že moje Christine vyroste beze mě, že ji již nikdy neuvidím.“ Sklopí zrak, snaží se potlačit slzy, ale navzdory zlomenému srdci se odmítá vzdát naděje. Dokud je její dcera v Mosulu, Ayda a ostatní příbuzní z Iráku neodejdou. Nenalezne klid, dokud její malá holčička nespočine opět v bezpečí matčiny náruče. „Bez ní si připadáme, jako by nám chyběla část srdce. Jako bychom tak nějak nebyli celí.“

 

Pozvedejte Aydu a její rodinu na modlitbách v této době nejistoty. Modlete se, aby všichni prožívali nadpřirozenou útěchu a povzbuzení spočívající ve vědomí, že Bůh má moc na jejich malou Christine láskyplně dohlížet. Modlete se za usvědčení únosců, kteří dívku drží v zajetí, a proste, aby ji vrátili rodině. Pamatujme na všechny děti a jejich blízké z Blízkého východu, které se staly obětmi únosu radikálů. Modleme se za zázračné opětovné shledání rozdělených rodin a vzdávejme Bohu chválu za jeho nadpřirozené konání v jednotlivých případech. Přimlouvejme se za únosce, aby poznali, že je Ježíšova láska skutečná a opustili své hříšné cesty.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.