Aktuálně

 

23. 09. 2016

Čína: Propuštěný advokát pod dohledem

 

 
Fotografie: Čang Kchaj (Čang Kchaj přes ChinaAid)

(ChinaAid, South China Morning Post)

 

Poblíž domu křesťanského advokáta Čanga Kchaje byli nedávno spatřeni příslušníci bezpečnostních složek; patrně existuje záměr dostat Čanga zpátky za mříže.

 

Čang byl propuštěn z vazby letos v březnu. Celkem osm měsíců odnětí svobody si odpykal za to, že právně zastupoval křesťanská společenství v Če-ťiangu ve sporech týkajících se vynuceného odstraňování křížů z jejich budov.

 

V únoru, stále ještě ve vazbě, Čang v televizním interview kritizoval další advokáty, kteří byli zatčeni během nedávného zátahu na obhájce lidských práv. 30. srpna se však na Čangově profilu na sociální siti objevilo prohlášení, ve kterém svou kritiku odvolal. Doslova uvedl, že na něj byl vyvíjen nátlak, aby očerňoval své kolegy – včetně Čou Š’-fenga, odsouzeného k sedmi letům odnětí svobody za „podvratnou činnost“.

 

„Jednal jsem v donucení a ze strachu. Odvolávám vše, co jsem tehdy řekl,“ stálo v prohlášení. Čangův účet na sociální síti byl následně smazán a nyní příslušníci státní bezpečnosti monitorují jeho dům.

 

Modlete se, aby byl Bůh pro Čanga Kchaje „skalním štítem, pevnou tvrzí a vysvoboditelem“ (Žalm 18,3). Kéž zakouší dokonalý nadpřirozený pokoj a ochranu. Přimlouvejte se za všechny oběti zmíněného zátahu na čínská společenství, včetně advokátů, kteří se je snaží hájit. Modlete se, aby se Bůh dotkl srdcí vedoucích představitelů země, aby i oni toužili nalézt pravdu evangelia a přijali dar spasení skrze víru v Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.