Aktuálně

 

24. 09. 2016

Uzbekistán: Rodině pastora byl udělen azyl

 

 
Dmitrij a Marina Šestakovi se svými třemi dcerami: zleva Alexandra, Věra a Maria

(Hlas mučedníků USA)

 

Pastor Dmitrij Šestakov s rodinou před třemi lety uprchl z Uzbekistánu, poté co strávil čtyři roky v pracovním táboře a následně mu bylo opakovaně vyhrožováno zabitím. Cesta rodiny za svobodou oficiálně skončila letos 30. srpna příletem do Spojených států, kde jim byl udělen azyl.

 

Od chvíle, kdy pastora Šestakova zadržela policie (během razie ve společenství Církve plného evangelia v Andižanu), uplynulo již téměř deset let. Představitelé místní Rady pro náboženské záležitosti tehdy tvrdili, že Dmitrij není autorizovaným vedoucím žádné oficiálně uznávané náboženské organizace. Z tohoto důvodu byl označen jako „podvodník“ a poslán do vězeňského tábora, 640 kilometrů od domova. Právě kvůli vzdálenosti byly pro manželku Marinu a jejich tři dcery Marii, Alexandru a Věru návštěvy Dmitrije velmi komplikované.

 

Po Dmitrijově propuštění 21. ledna 2011 (přesně čtyři roky poté, co se ocitl ve vězení) jej představitelé režimu i nadále bedlivě sledovali a před každým opuštěním domu musel žádat o písemné povolení. Po dvou letech života s těmito omezeními, navíc doprovázenými výhrůžkami zabitím, se Dmitrij s rodinou nakonec přestěhoval na Ukrajinu, kde mu byla Radou pro lidská práva OSN přiznán status uprchlíka.

 

V těchto dnech Dmitrij a Marina společně s mladšími dcerami, dvacetiletou Alexandrou a šestnáctiletou Věrou, začínají nový život ve Spojených státech. Nejstarší dcera Maria (22) zůstala na Ukrajině s manželem.

 

Jsme Bohu vděční, že zajistil Dmitrijovi a jeho rodině bezpečnou cestu do nového domova. Kéž je přivede také do společenství, kde budou moci i nadále růst ve víře a sloužit mu v obecenství s dalšími křesťany. Modlete se, aby si Bůh použil svědectví o utrpení této rodiny k povzbuzení západních křesťanů – k vydanému a neohroženému životu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.