Aktuálně

 

24. 09. 2016

Uzbekistán: Rodině pastora byl udělen azyl

 

 
Dmitrij a Marina Šestakovi se svými třemi dcerami: zleva Alexandra, Věra a Maria

(Hlas mučedníků USA)

 

Pastor Dmitrij Šestakov s rodinou před třemi lety uprchl z Uzbekistánu, poté co strávil čtyři roky v pracovním táboře a následně mu bylo opakovaně vyhrožováno zabitím. Cesta rodiny za svobodou oficiálně skončila letos 30. srpna příletem do Spojených států, kde jim byl udělen azyl.

 

Od chvíle, kdy pastora Šestakova zadržela policie (během razie ve společenství Církve plného evangelia v Andižanu), uplynulo již téměř deset let. Představitelé místní Rady pro náboženské záležitosti tehdy tvrdili, že Dmitrij není autorizovaným vedoucím žádné oficiálně uznávané náboženské organizace. Z tohoto důvodu byl označen jako „podvodník“ a poslán do vězeňského tábora, 640 kilometrů od domova. Právě kvůli vzdálenosti byly pro manželku Marinu a jejich tři dcery Marii, Alexandru a Věru návštěvy Dmitrije velmi komplikované.

 

Po Dmitrijově propuštění 21. ledna 2011 (přesně čtyři roky poté, co se ocitl ve vězení) jej představitelé režimu i nadále bedlivě sledovali a před každým opuštěním domu musel žádat o písemné povolení. Po dvou letech života s těmito omezeními, navíc doprovázenými výhrůžkami zabitím, se Dmitrij s rodinou nakonec přestěhoval na Ukrajinu, kde mu byla Radou pro lidská práva OSN přiznán status uprchlíka.

 

V těchto dnech Dmitrij a Marina společně s mladšími dcerami, dvacetiletou Alexandrou a šestnáctiletou Věrou, začínají nový život ve Spojených státech. Nejstarší dcera Maria (22) zůstala na Ukrajině s manželem.

 

Jsme Bohu vděční, že zajistil Dmitrijovi a jeho rodině bezpečnou cestu do nového domova. Kéž je přivede také do společenství, kde budou moci i nadále růst ve víře a sloužit mu v obecenství s dalšími křesťany. Modlete se, aby si Bůh použil svědectví o utrpení této rodiny k povzbuzení západních křesťanů – k vydanému a neohroženému životu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.