Aktuálně

 

15. 10. 2016

Nigérie: Teroristé obsadili další vesnice v okolí Chiboku

 

 

(BBC, Release International, CNN, CTV, Associated Press)

 

Členové islamistické radikální skupiny Boko Haram v severní Nigérii znovu udeřili. 26. září teroristé obsadili tři vesnice nedaleko města Chibok ve spolkovém státě Borno. Podle dostupných zpráv bylo při útoku zavražděno nejméně osm lidí, včetně vesnického stařešiny. Útočníci v dobytých osadách vztyčili svou vlajku.

 

Mnoho rodin z Chiboku stále s napětím čeká na jakékoli zprávy o více než 200 školačkách unesených v dubnu 2014. Přestože bylo několik dívek v květnu propuštěno a několika dalším se podařilo uprchnout, většina těchto rukojmích Boko Haram zůstává pohřešovaných.

 

Ve snaze situaci vyřešit se nigerijský prezident Muhammadu Buhari nedávno začal angažovat v jednání s radikály, konkrétně zmínil ochotu k výměně několika zadržovaných osob za bezpečné propuštění dívek. V den zveřejnění toto zprávy (13. října) se objevily zprávy, že se jednání zprostředkovaná Červeným křížem a švýcarskou vládou setkala do jisté míry s úspěchem. Podle různých zpravodajských zdrojů bylo 21 dívek skutečně propuštěno!

 

Kéž Bůh utěšuje a uzdravuje všechny, kdo byli při posledních útocích zraněni nebo ztratili své blízké. Modlete se také za zbývající unesené školačky z Chiboku stále čekající na propuštění, aby byl Bůh stále s nimi, ujišťoval je o své lásce a nadpřirozeně je uzdravoval. Pokračujte v modlitbách za prezidenta Buhariho a další vedoucí představitele nigerijského režimu, kteří podnikají nejrůznější kroky ve snaze dosáhnout propuštění zbývajících dívek a porazit Boko Haram. Zatímco usilují o vítězství nad terorismem, kéž je Bůh obdaří moudrostí, odvahou, silou a poskytuje jim pomoc shůry.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.