Aktuálně

 

15. 10. 2016

Nigérie: Teroristé obsadili další vesnice v okolí Chiboku

 

 

(BBC, Release International, CNN, CTV, Associated Press)

 

Členové islamistické radikální skupiny Boko Haram v severní Nigérii znovu udeřili. 26. září teroristé obsadili tři vesnice nedaleko města Chibok ve spolkovém státě Borno. Podle dostupných zpráv bylo při útoku zavražděno nejméně osm lidí, včetně vesnického stařešiny. Útočníci v dobytých osadách vztyčili svou vlajku.

 

Mnoho rodin z Chiboku stále s napětím čeká na jakékoli zprávy o více než 200 školačkách unesených v dubnu 2014. Přestože bylo několik dívek v květnu propuštěno a několika dalším se podařilo uprchnout, většina těchto rukojmích Boko Haram zůstává pohřešovaných.

 

Ve snaze situaci vyřešit se nigerijský prezident Muhammadu Buhari nedávno začal angažovat v jednání s radikály, konkrétně zmínil ochotu k výměně několika zadržovaných osob za bezpečné propuštění dívek. V den zveřejnění toto zprávy (13. října) se objevily zprávy, že se jednání zprostředkovaná Červeným křížem a švýcarskou vládou setkala do jisté míry s úspěchem. Podle různých zpravodajských zdrojů bylo 21 dívek skutečně propuštěno!

 

Kéž Bůh utěšuje a uzdravuje všechny, kdo byli při posledních útocích zraněni nebo ztratili své blízké. Modlete se také za zbývající unesené školačky z Chiboku stále čekající na propuštění, aby byl Bůh stále s nimi, ujišťoval je o své lásce a nadpřirozeně je uzdravoval. Pokračujte v modlitbách za prezidenta Buhariho a další vedoucí představitele nigerijského režimu, kteří podnikají nejrůznější kroky ve snaze dosáhnout propuštění zbývajících dívek a porazit Boko Haram. Zatímco usilují o vítězství nad terorismem, kéž je Bůh obdaří moudrostí, odvahou, silou a poskytuje jim pomoc shůry.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.