Aktuálně

 

20. 10. 2016

Etiopie: Teenagerky zadrženy kvůli rozdávání křesťanské knihy

 

 

(World Watch Monitor)

 

Tři křesťanské teenagerky byly zadrženy v souvislosti s rozdáváním křesťanské knihy ve městě Babile. Eden (15), Gifti (14) a Mihiret (14) se 28. září objevily před soudem společně s osmnáctiletou mladou ženou, kterou kamarádky znají jako Deboru. Policisté a zástupci dalších státních orgánů se stále vyptávají na další osoby, které by mohly mít s případem něco společného.

 

Publikace Říkejme pravdu v lásce: Odpovědi na otázky Ahmeda Deedata od místního autora byla vydána v nejrozšířenějším etiopském jazyce a odpovídá na otázky o křesťanství formulované zesnulým islámským učencem z Jižní Afriky (a bývalým vedoucím představitelem Mezinárodního centra pro propagaci islámu). Místní křesťané se knížku rozhodli rozdávat v návaznosti na seminář o zvěstování evangelia příslušníkům jiných kultur.

 

Kromě zmíněného soudu došlo také na výhrůžky vedoucím společenství, které dívky navštěvují. Podle dostupných zpráv dorazila 21. září k domu jednoho z nich skupina přibližně dvaceti radikálních muslimských mládežníků a duchovního vyzvali, aby se z oblasti odstěhoval, jinak by mohl přijít o majetek nebo i o život.

 

Existují obavy také o samotné dívky; konkrétně Eden dozorci hned první noc ve vězení zmlátili. Nicméně podle informací člověka, který měl možnost dívky ve věznici navštívit, si zachovávají pevnou víru. „Toto (utrpení) je pro nás poctou,“ říká Eden. „Měli bychom pronásledování očekávat. Nemáme strach. Modlíme se a zpíváme, přímo tady ve vězení.“

 

Etiopská ústava garantuje všem občanům svobodu náboženského vyznání, a ve většině měst je soužití následovníků různých vyznání pokojné. Nicméně evangelikální křesťané (včetně těch, kteří se dříve hlásili k islámu nebo k etiopské pravoslavné církvi) bývají terčem diskriminace, výhrůžek a někdy i útoků.

 

Starší zprávy o pronásledování v Etiopii naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Modlete se za Eden, Gifti, Mihiret i jejich kamarádku Deboru. Vyprošujte jim spravedlnost, milost a ochranu před jakoukoli újmou. Děkujte Bohu za jejich vytrvalost navzdory pronásledování. Modleme se, aby i nadále šířily jeho Slovo s odvahou a odhodláním (Skutky 4,29). Kéž jejich svědectví inspiruje ostatní k růstu v křesťanské víře a neohroženému životu – bez ohledu na to, s jakými překážkami nebo protivenstvím se setkají. Modlete se, aby se Boží zvěst o spasení a pokoji nakonec rozšířila po celé Etiopii.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.