Aktuálně

 

22. 10. 2016

Keňa: Znepokojení po děsivém útoku na křesťany

 

 
Členové společenství jsou znepokojeni v souvislosti s nedávnými útoky. (Fotografie: Flickr / Brad Bell [cc])

(Morning Star News, BBC)

 

Členové společenství v osadě na severovýchodě Keni se obávají o svou bezpečnost v návaznosti na incident, při kterém islámští radikálové zaútočili na křesťany granáty a střelnými zbraněmi. Při útoku 6. října v obytné čtvrti ve městě Mandera přišlo o život šest osob. K útoku cílenému převážně na křesťanské námezdní dělníky z keňského vnitrozemí se přihlásili povstalci ze somálské teroristické skupiny al-Šabáb. Mluvčí radikálů prohlásil, že cílem akce bylo vyhnat křesťany z oblasti.

 

Několik dalších lidí bylo při útoku zraněno. Mezi 27 zachráněnými se nacházeli také křesťané, kteří dorazili do svého společenství traumatizovaní a v šoku. „Probudila mě hlasitá exploze granátu, a potom jsem slyšel, jak jeden z útočníků křičí, že by ‚bezvěrci‘ měli vypadnout z muslimské části Mandery,“ vypráví jeden z přeživších. „Ozývalo se hlasité volání o pomoc, útočníci stříleli ze všech stran.“

 

Jeden z pastorů nedalekého společenství vzpomenul dva členy, kteří při útoku zemřeli. „Byli brutálně zavražděni… úřady musí zajistit posílení bezpečnosti, zejména v oblastech, kde žijí lidé, kteří nejsou místní, převážně křesťané. Jinak budeme muset zvažovat, že se z oblasti odstěhujeme, abychom si zachránili holé životy.“

 

BBC informovala o tom, že muslimové na keňském severovýchodě stále častěji vnímají al-Šabáb jako ohrožení svých vlastních zájmů a snaží se zlepšovat vztahy s místními křesťany. Mnozí s těchto křesťanů jsou schopní odborníci, kteří se do oblasti přestěhovali, aby pracovali v místních školách a nemocnicích. Jedná se o jednu z nejchudších částí Keni.

 

Modlete se, aby Bůh v Mandeře potěšil ztrápené a aby v této neklidné části světa zajistil ochranu svým věrným služebníkům. Poděkujte za společné úsilí obyvatel v severovýchodní Keni, kteří se snaží eliminovat aktivity radikálů. Vyprošujte představitelům keňské vlády, armády i policie moudrost v boji s extrémismem a usilování o nastolení míru a harmonie mezi příslušníky těchto komunit. A co je nejdůležitější, kéž Kníže pokoje mocně jedná v srdcích všech keňských občanů – včetně členů al-Šabáb – aby v celé zemi mohl zavládnout skutečný pokoj.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.