Aktuálně

 

28. 10. 2016

Niger: Neznámí únosci zajali misionáře

 

 
Jeff Woodke (fotografie: Jeff Woodke / Facebook, World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Jeff Woodke pracoval ve městě Abalak v severním Nigeru pro organizaci Jeunesse en Mission Entraide et Developpement (pobočka americké YWAM). 14. října v pozdních večerních hodinách byl unesen.

 

Bilou Mohamed, starosta Abalaku, prohlásil, že město „postihla hrozná tragédie“ a že místní obyvatelé den po únosu „hořce plakali a bědovali nad ztrátou přítele“. Ve svém projevu zmínil oddanou službu pětapadesátiletého misionáře: „Tento muž mezi námi žil dlouhé roky, i když poskytování pomoci lidem ze zranitelných [skupin] nebylo snadné… všichni o něm věděli, že je to dobrý člověk.“

 

Podle informací nigerského ministra zahraničí Mohameda Bazúma přibližně v 9 hodin večer vtrhla do Jeffova domu skupina ozbrojenců, pravděpodobně z radikální islámské skupiny Mudžao (Hnutí za jednotu a džihád v západní Africe). Útočníci zavraždili dva hlídače, včetně člena národní gardy, zajali Jeffa a odjeli na východ směrem k Mali, kde má Mudžao své základny.

 

Jeff je v Alabaku známý svou láskou k Nigeru a jeho kočovným obyvatelům. Vedl několik rozvojových projektů mezi Tuaregy, konkrétně v oblasti zemědělství, zdravotnictví, všeobecné vzdělanosti, základního školství a zajišťování zdrojů pitné vody.

 

Pozvedejte Jeffa na modlitbách, zatímco čelí nejistotě v zajetí. Kéž zakouší ujišťující přítomnost našeho Pána, obklopený zástupem andělů, kteří jej budou chránit. Modlete se také za znepokojenou Jeffovu rodinu, přátele, kolegy a místní obyvatele. Vyprošujte jim útěchu a pokoj převyšující každé porozumění, zatímco probíhá pátrání s nadějí na Jeffovo nalezení a následné bezpečné propuštění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.