Aktuálně

 

10. 11. 2016

Severní Korea: Zadržený kanadský pastor hospitalizován

 

 
Hyeon byl odsouzen k doživotnímu odnětí svobody v táboře nucených prací.

(The Gospel Herald, UPI)

 

Kanadský pastor, zadržovaný od loňského roku v Severní Koreji na základě obvinění z údajné přípravy státního převratu, je v současné době hospitalizován kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Podle informací kanadských diplomatů byl Hyeon Soo Lim převezen do nemocnice letos v srpnu.

 

Hyleon sloužil jako pastor společenství Light Presbyterian Church v Torontu, od ledna 2015 byl pohřešován. O měsíc později se objevily zprávy o jeho zadržení s upřesněním, že ho představitelé severokorejského režimu obviňují z protistátní činnosti. V srpnu 2015 tamější státní zpravodajská agentura zveřejnila video, na kterém se Hyeon k údajným zločinům přiznal. Někteří lidé systematicky monitorující pronásledování však zaregistrovali, že prohlášení čte, což je vedlo k podezření, že mohl být k doznání přinucen.

 

V prosinci 2015 proběhl krátký proces a Hyleon byl odsouzen k doživotnímu odnětí svobody v táboře nucených prací. Pastorovi je již přes 60 let, a mnozí známí – včetně rodinných příslušníků – se obávají o jeho zdraví.

 

Hyneon se angažoval v Severní Koreji téměř 20 let. Jako humanitární pracovník pomáhal zakládat sirotčince a pečovatelské domovy. Před svým zatčením navštívil tuto zemi více než stokrát. Během rozhovoru s reportérem CNN letos v lednu Hyeon uvedl, že v pracovním táboře musí pracovat osm hodin denně, šest dní v týdnu. Konkrétně hloubí jámy, do kterých se vysazují jabloně. „Doufám, že se jednoho dne budu moci vrátit domů,“ dodal Hyeon. „Nikdo neví, jestli se ještě někdy domů vrátím, já v to však doufám. Chybí mi rodina. Toužím je zase vidět, a také naše společenství.“

 

Modlete se za pastora Hyeona právě v této době, kdy to tolik potřebuje. Proste, aby jej Bůh nejen fyzicky uzdravil, ale také potěšil v jeho touze po opětovném shledání s rodinou. Kéž je z tábora propuštěn a může se bezpečně vrátit domů – v dobrém tělesněm i duševním stavu. Přimlouvejte se také za Hyeonovy únosce, aby díky pastorovu svědectví přišli ke Kristu a obdrželi ujištění o Božím spasení a zaslíbení věčného života.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.