Aktuálně

 

12. 11. 2016

Nigérie: 21 dívek z Chiboku se po propuštění opět shledalo s rodinami

 

 
Část unesených dívek z Chiboku

(BBC News, kontakt Hlasu mučedníků)

 

Navazujeme na zprávu zveřejněnou 13. října, kdy bylo 21 unesených školaček z Chiboku propuštěno ze zajetí. Dnes bychom vás chtěli informovat o radostném shledání studentek s rodinami, ke kterému došlo několik dní po jejich propuštění.

 

V průběhu emocemi nabité slavnostní akce, která proběhla 16. října v hlavním městě Abuja, se 21 unesených školaček z Chiboku opět shledalo s příbuznými. Dívky, které patřily ke skupině více než 200 obětí únosu z dubna 2014, přežily téměř dva a půl roku v nelítostných podmínkách v zajetí přívrženců teroristické skupiny Boko Haram.

 

Jedna z propuštěných dívek otevřeně vyjádřila svou vděčnost za Boží pomoc, když na slavnostním shromáždění vydávala svědectví: „Byla jsem… (v) lese, když nedaleko mě dopadla letecká puma, ale nezranila mě. … Měsíc a deset dní jsme neměly nic k jídlu, ale nezemřely jsme. Vzdáváme díky Bohu.“ Další dívka uvedla: „Nikdy jsme nečekaly, že se tohoto dne ještě dožijeme, ale s Boží pomocí jsme z otroctví nakonec vyšly.“

 

Setkání uspořádané tři dny po propuštění děvčat ze zajetí s napětím očekávali i příbuzní. Jeden z rodičů prohlásil: „Děkujeme Bohu. Nikdy by mě nenapadlo, že ještě svoji dceru někdy uvidím, a teď tady stojí… Všechny, které jsou stále tam… kéž je Bůh přivede, aby se i ony mohly setkat se svými rodiči.“

 

Většina studentek unesených v dubnu 2014 je stále pohřešovaných, některé již možná v zajetí zemřely. Není zřejmé, jak vyjednávání o propuštění probíhalo, nicméně zástupce odpovědného orgánu uvedl, že stále probíhají vyjednávání ve snaze dosáhnout propuštění dalších školaček.

 

Radujme se z vysvobození těchto dívek a nezapomínejme se modlit za bezpečí a brzké propuštění jejich spolužaček, které jsou stále drženy v zajetí.

 

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.