Aktuálně

 

24. 11. 2016

Nigérie: Fulští pastevci stupňují útoky

 

 
Následky nedávného útoku fulských pastevců. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, RLPB, Morning Star News)

 

13. listopadu ve večerních hodinách fulští pastevci nejprve obklíčili a následně napadli pět vesnic v oblasti Kauru v převážně křesťanském spolkovém státě Kaduna. Muslimští radikálové vyzbrojení střelnými zbraněmi, noži, mačetami a výbušninami připravili o život 45 civilistů – včetně mnoha žen, dětí a starých lidí. Desítky dalších utrpěly zranění, tisíce přišly o domov. Vetřelci při útoku zapalovali vozidla a vypálili také více než 120 domů, včetně osmi budov používaných k bohoslužbám domácích církví.

 

Podle dostupných zpráv se útoky v severní Nigérii v posledních měsících stupňují a jsou stále sofistikovanější – zkvalitňuje se výcvik i výzbroj útočníků. Křesťanští vedoucí jsou již nekončícími masakry frustrováni a proto znovu zopakovali výzvu po posílení bezpečnosti, včetně vzniku vojenské základny v jižní části státu Kaduna.

 

V souvislosti s předchozími útoky v oblasti Rev. Dauda Samson ze společenství „Evangelical Church Winning All“ napsal: „Byly zničeny dvě modlitebny v osadách Angwan Ali a Sabon Gari… všech 22 křesťanů zavražděných pastevci navštěvovalo místní společenství.“

 

Předseda sdružení Kaninkon Development Association, Waje Goska Williams, situaci komentoval následovně: „Stáváme se terčem ničím nevyprovokovaných, [prakticky] nepřetržitých útoků, které mají na svědomí lidé… úzce spolupracující s místními Fuly, (se kterými) jsme žili vedle sebe po mnoho let.“

 

Více informací o závažných obavách křesťanů v severní Nigérii, starší zprávy a videoreportáže naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Modlete se, aby byl Bůh obzvláště blízko pronásledovaným křesťanům v jižní části spolkového státu Kaduna – včetně těch, kteří přišli o domovy – zatímco se musejí vyrovnávat s tragickými ztrátami, strachem, pochybnostmi a zoufalstvím. Modlete se také proti pokušení pachatele útoků nenávidět nebo se dokonce mstít. Vyprošujte pronásledovaným bratřím a sestrám povzbuzení, aby pozvedli hlavy a vzhlíželi k Ježíši, u kterého mohou nalézt útěchu, uzdravení, spravedlnost a bezpečí. Kéž je Bůh ve své milosti posiluje právě v tomto období, kdy to tolik potřebují. Modlete se také za prezidenta Muhammada Buhariho a kadunského guvernéra Nasira el-Rufaie. Proste, aby jim Bůh pomáhal v jejich snahách o posílení bezpečnosti v převážně křesťanských oblastech a organizaci akcí s cílem potlačování nezákonných aktivit místních Fulů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.