Aktuálně

 

24. 11. 2016

Nigérie: Fulští pastevci stupňují útoky

 

 
Následky nedávného útoku fulských pastevců. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, RLPB, Morning Star News)

 

13. listopadu ve večerních hodinách fulští pastevci nejprve obklíčili a následně napadli pět vesnic v oblasti Kauru v převážně křesťanském spolkovém státě Kaduna. Muslimští radikálové vyzbrojení střelnými zbraněmi, noži, mačetami a výbušninami připravili o život 45 civilistů – včetně mnoha žen, dětí a starých lidí. Desítky dalších utrpěly zranění, tisíce přišly o domov. Vetřelci při útoku zapalovali vozidla a vypálili také více než 120 domů, včetně osmi budov používaných k bohoslužbám domácích církví.

 

Podle dostupných zpráv se útoky v severní Nigérii v posledních měsících stupňují a jsou stále sofistikovanější – zkvalitňuje se výcvik i výzbroj útočníků. Křesťanští vedoucí jsou již nekončícími masakry frustrováni a proto znovu zopakovali výzvu po posílení bezpečnosti, včetně vzniku vojenské základny v jižní části státu Kaduna.

 

V souvislosti s předchozími útoky v oblasti Rev. Dauda Samson ze společenství „Evangelical Church Winning All“ napsal: „Byly zničeny dvě modlitebny v osadách Angwan Ali a Sabon Gari… všech 22 křesťanů zavražděných pastevci navštěvovalo místní společenství.“

 

Předseda sdružení Kaninkon Development Association, Waje Goska Williams, situaci komentoval následovně: „Stáváme se terčem ničím nevyprovokovaných, [prakticky] nepřetržitých útoků, které mají na svědomí lidé… úzce spolupracující s místními Fuly, (se kterými) jsme žili vedle sebe po mnoho let.“

 

Více informací o závažných obavách křesťanů v severní Nigérii, starší zprávy a videoreportáže naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Modlete se, aby byl Bůh obzvláště blízko pronásledovaným křesťanům v jižní části spolkového státu Kaduna – včetně těch, kteří přišli o domovy – zatímco se musejí vyrovnávat s tragickými ztrátami, strachem, pochybnostmi a zoufalstvím. Modlete se také proti pokušení pachatele útoků nenávidět nebo se dokonce mstít. Vyprošujte pronásledovaným bratřím a sestrám povzbuzení, aby pozvedli hlavy a vzhlíželi k Ježíši, u kterého mohou nalézt útěchu, uzdravení, spravedlnost a bezpečí. Kéž je Bůh ve své milosti posiluje právě v tomto období, kdy to tolik potřebují. Modlete se také za prezidenta Muhammada Buhariho a kadunského guvernéra Nasira el-Rufaie. Proste, aby jim Bůh pomáhal v jejich snahách o posílení bezpečnosti v převážně křesťanských oblastech a organizaci akcí s cílem potlačování nezákonných aktivit místních Fulů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.