Aktuálně

 

26. 11. 2016

Indonésie: Malé děti obětmi útoku na modlitebnu

 

 
Intan Olivia Marbun

(The Jakarta News, BBC, Reuters, kontakty Hlasu mučedníků)

 

Tříletá dívenka podlehla následkům zranění krátce po útoku na modlitebnu na ostrově Borneo. Malá Intan Olivia Marbun utrpěla těžké popáleniny, když útočník hodil několik zápalných lahví do skupinky malých dětí, které si 13. listopadu hrály před modlitebnou společenství Oikumene nedaleko osady Samarinda. Vážně zraněni byli i tři malí Intanini kamarádi – Alvero (4), Triniti (4) a Anita (2).

 

Policie zatkla dvaatřicetiletého pachatele, kterého bezprostředně po útoku zadrželi místní obyvatelé. Podle policistů byl útočník v minulosti vězněn na základě obvinění souvisejících s terorismem. Jedná se o známého radikála s vazbami na místní extrémisty podporující teroristickou skupinu Islámský stát.

 

„Když muž míjel modlitebnu, něco směrem k ní házel, patrně trhavinu s nízkou brizancí v zápalných lahvích. Exploze vážně poranily děti, které si před modlitebnou hrály,“ uvedl mluvčí místní policie Fajar Setiawan. Podle policistů měl útočník na sobě tričko s nápisem „džihád“. Mluvčí dodal, že „Intan utržila rozsáhlé popáleniny a poškození dýchacího ústrojí, takže ji lékaři už nedokázali zachránit.“

 

V Indonésii žije nejpočetnější muslimské populace na světě. Země je také domovem významného množství křesťanů, hinduistů a buddhistů. V poslední době zde došlo k celé řadě útoků inspirovaných radikální skupinou Islámský stát.

 

Další zprávy o pronásledování v této zemi naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách Intaninu truchlící rodinu a další pronásledované křesťany. Proste, aby je Bůh potěšoval a posiloval, aby se dokázali vzpamatovat z otřesné zkušenosti, která je naplnila hlubokým zármutkem. Modlete se také za tři malé děti, které sice naštěstí útok přežily, ale kvůli závažnosti zranění skončily v nemocnici. Proste za jejich úplné uzdravení – nejen tělesných zranění, ale i citových traumat. Modlete se, aby se členové místního společenství mohli bezpečně scházet k bohoslužbám a navzájem povzbuzovat ve víře. Kéž jejich svědectví osloví mnohé místní obyvatele – včetně lidí, kteří se v současné době evangeliu protiví.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.