Aktuálně

 

26. 11. 2016

Indonésie: Malé děti obětmi útoku na modlitebnu

 

 
Intan Olivia Marbun

(The Jakarta News, BBC, Reuters, kontakty Hlasu mučedníků)

 

Tříletá dívenka podlehla následkům zranění krátce po útoku na modlitebnu na ostrově Borneo. Malá Intan Olivia Marbun utrpěla těžké popáleniny, když útočník hodil několik zápalných lahví do skupinky malých dětí, které si 13. listopadu hrály před modlitebnou společenství Oikumene nedaleko osady Samarinda. Vážně zraněni byli i tři malí Intanini kamarádi – Alvero (4), Triniti (4) a Anita (2).

 

Policie zatkla dvaatřicetiletého pachatele, kterého bezprostředně po útoku zadrželi místní obyvatelé. Podle policistů byl útočník v minulosti vězněn na základě obvinění souvisejících s terorismem. Jedná se o známého radikála s vazbami na místní extrémisty podporující teroristickou skupinu Islámský stát.

 

„Když muž míjel modlitebnu, něco směrem k ní házel, patrně trhavinu s nízkou brizancí v zápalných lahvích. Exploze vážně poranily děti, které si před modlitebnou hrály,“ uvedl mluvčí místní policie Fajar Setiawan. Podle policistů měl útočník na sobě tričko s nápisem „džihád“. Mluvčí dodal, že „Intan utržila rozsáhlé popáleniny a poškození dýchacího ústrojí, takže ji lékaři už nedokázali zachránit.“

 

V Indonésii žije nejpočetnější muslimské populace na světě. Země je také domovem významného množství křesťanů, hinduistů a buddhistů. V poslední době zde došlo k celé řadě útoků inspirovaných radikální skupinou Islámský stát.

 

Další zprávy o pronásledování v této zemi naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách Intaninu truchlící rodinu a další pronásledované křesťany. Proste, aby je Bůh potěšoval a posiloval, aby se dokázali vzpamatovat z otřesné zkušenosti, která je naplnila hlubokým zármutkem. Modlete se také za tři malé děti, které sice naštěstí útok přežily, ale kvůli závažnosti zranění skončily v nemocnici. Proste za jejich úplné uzdravení – nejen tělesných zranění, ale i citových traumat. Modlete se, aby se členové místního společenství mohli bezpečně scházet k bohoslužbám a navzájem povzbuzovat ve víře. Kéž jejich svědectví osloví mnohé místní obyvatele – včetně lidí, kteří se v současné době evangeliu protiví.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.