Aktuálně

 

29. 11. 2016

Čína: Dopis – Jang Chua

 

 
Pastor Jang

(Persecution.com Newsroom, zveřejněno 29. listopadu 2016)

 

Jaké to je, obdržet dopis od manžela – křesťanského pastora, který strávil již téměř rok ve vězení? Pastor Jang Chua byl 9. prosince 2015 unesen čínskou policií a nařčen z „vyzrazování státních tajemství“. Soudní proces dosud nezačal, ale jeho slova adresovaná manželce nabízejí letmý pohled na muže, který má starost o svou ženu, a současně také na muže, jehož pevná naděje spočívá v Pánu.

 


 

Mé drahé ženě: Zdravím!

 

Obdržel jsem oba tvé dopisy, co jsi psala 4. a 14. října – první 5. října a druhý 8. listopadu.

 

Strupy se zahojily. Někdy kolem 20. září mě vzali k doktorovi, který mi celé tělo natřel sirným olejem. Nakonec to zahojilo. Prožil jsem stejnou zkušenost jako Job. Také mi tady diagnostikovali ztučnělá játra. Všechno se to ale dá vydržet. Pán je milosrdný. Vřídek u úst zmizel v květnu a už se nevrátil. Díky Bohu. Oči mám taky v pořádku, i břicho. Nemusíš si o moje zdraví dělat starosti. Spím už taky dobře.

 

Nenapsal jsem ti dřív jen proto, že jsem čekal na druhý dopis, abych odpověděl na oba najednou.

 

Modli se a čekej na Boha. Mé srdce je pokojné a tiché, neprožívám žádnou úzkost.

 

Tady v záchytném středisku mohu používat sirné mýdlo, Bůh je v této oblasti laskavý. Mám dost oblečení, i teplé věci, zimou netrpím. Mám ještě 3500 juanů (13 000 korun), se kterými vydržím půl roku. Není potřeba si o tyhle věci dělat starosti. Nemusíš v dohledné době jezdit, abys mi tady nechávala nějaké peníze. Vím, jak je pro tebe složité jezdit autobusem, a stejně by ti nedovolili mě vidět. Bratři a sestry přijeli a nechali mi tady nějaké peníze. Starej se jen o naše syny a o náš domov. Mu’en má 17. listopadu narozeniny, chtělo by to uspořádat oslavu. Kup mu jeho oblíbený sýrový koláč a rozdělte se také se Sien-kenem. Popřej mu ode mně všechno nejlepší.

 

Když budeš v zimě používat elektřinu, buď opatrná a než odejdeš z domu, všechno povypínej. Máma na to vždycky zapomene.

 

Z tvého dopisu jsem se dozvěděl o některých věcech, které tě trápí. Chval Pána písní „Slunce nad oblaky“. Pán připravil tuto [píseň] pro tebe a pro mě. Já ji zpívám často a mám z ní radost, o kterou bych se s tebou chtěl podělit. Nikdy se nedívej na temné mraky zakrývající nebe, vždycky jen na slunce, které je nad nimi. Když letíš letadlem, vidíš, jak slunce svítí na celý svět, i skrze mraky.

 

Nepodléhej sklíčenosti a nezoufej si, stále vzhlížej k našemu Pánu, a také dbej na duchovní život, který je důležitější než zmatky vezdejšího světa. Spočívej v Boží náruči. „Jedni se honosí vozy, jiní koňmi, ale my připomínáme jméno Hospodina, svého Boha.“ [Žalm 20,8] Žij poctivý život a dávej na sebe pozor. Buď připravená na část cesty, která nám ještě zbývá. Já po ní půjdu s tebou. Pokud to Pán nedovolí, nespadne ti [z hlavy] na zem ani jediný vlas.

 

Nemusíš kopírované chvály doplňovat poznámkami [z kázání]; naučil jsem se Bibli zpaměti a vždy mi sama přichází na mysl. Mám spoustu času na rozjímání a modlitby. Je to ta nejlepší příprava. Poslední dobou jsem si často odříkával Nehemjáše, Ezdráše a Ester. Ester se mohla vrátit do Jeruzaléma na obnovu městských hradeb, [putovala] z nepřátelské země, do které byli [Izraelité] odvedeni. Ester nikam nezmizela, ale stala se [záchrannou sítí], a těžké dny se proměnily ve dny oslav.

 

[Bůh] je veliký a úžasný; kdo se mu může byť jen připodobnit? Náš úžasný Bůh, navěky náš Pán. Kdo může jen nahlédnout jeho moudrost a tajemství! Naše víra stojí na jeho slovech (Bůh se nikdy nemění a nikdy nekoná zlo – tohle je prostě neměnný, stále platný fakt). Občas někdo přijme rozhodnutí na základě nějakého svého odhadu a pak [svou teorii zkouší v praxi], my však nic takového neděláme. Nasloucháme více Bohu a méně lidským bytostem, zejména [nesmyslným] řečem.

 

Pozdravuj ode mě všechny a poděkuj jim, že o mě mají starost. Povzbuzujte se navzájem a dodávejte si naději ve dnech, které pro nás Bůh připravil.

 

Tvůj manžel, kterému pořád chybíš.

 

8. listopadu 2016

 

Motto: Měli bychom takhle prožívat každý den. V knize Přísloví je psáno: „Radostné srdce hojí rány, kdežto ubitý duch vysušuje kosti“ [Přísloví 17,22]. Prožijte každý den, který vám Bůh dává, s radostným srdcem. Kéž se toto dostane do obecného povědomí, abychom se tímto způsobem navzájem povzbuzovali. Amen!

 

(Když budeš příště vozit peníze, prosím zeptej se úředníka, kolik peněz ještě zbývá na mém účtu, ale opravdu nemusíš jezdit brzy. Už začíná být zima a já mám pro své každodenní potřeby dost. Mám na účtě ještě spoustu peněz. Pokud mi potřebuješ něco říct, prosím napiš. Nemusíš psát dřív, než dostaneš mou odpověď. Já zase odepíšu, jakmile budu mít příležitost.)

 


 

Pokud chcete napsat bratru Jangovi dopis, navštivte stránky PrisonerAlert.com.

 

Dopis z čínštiny do angličtiny přeložila a redakčně upravila organizace ChinaAid. Zvýraznění Hlas mučedníků.

 

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.