Aktuálně

 

09. 12. 2016

Pákistán: Pachatelé odsouzeni za vraždu křesťanů, upálených v cihlářské peci

 

 
Šama a Šahzád

(Morning Star News, CLAAS)

 

25. listopadu soud v Láhauru vynesl rozsudek smrti nad pěti lidmi, kteří byli shledáni vinnými z týrání a zabití mladých křesťanských manželů v roce 2014 v návaznosti na obvinění ze spálení několika listů Koránu. Dalších osm spolupachatelů bylo odsouzeno ke dvěma letům odnětí svobody.

 

Vše tehdy začalo výzvou muslimských vůdců z tlampačů v mešitě, volající po násilí. Rozlícený dav čítající stovky vesničanů se rozhodl zaútočit. Šestadvacetiletý Šahzád Masih a jeho žena Šama (24) byli vhozeni do pece na sušení cihel. Šama byla tehdy pět měsíců těhotná.

 

Přestože bylo v souvislosti se smrtí chudých manželů původně obviněno více než padesát lidí, většina z nich byla zproštěna viny, poté co jim příbuzní poskytli alibi, že se v době útoku nenacházeli na místě činu. Místní pozorovatelé jsou rovněž přesvědčeni, že státní orgány postupně ztratily o případ zájem a tak se několik přímých účastníků z případu vyvleklo s využitím mezer v pákistánských zákonech.

 

Incident vyvolal vlnu rozhořčení v místním i mezinárodním tisku – a také si získal pozornost mnoha občanských iniciativ – což vedlo pákistánské orgány k nevídanému kroku: stát se stal žalobcem. „Soud obvinil pět lidí, což rozhodně není nevýznamná věc,“ uvedl advokát, který zastupoval příbuzné obětí. „Doufám, že vynesený rozsudek bude vnímán jako příkré varování pro každého, kdo by v budoucnu zvažoval páchání podobných násilností na příslušnících menšin.“

 

Informace o dalších případech souvisejících s nechvalně proslulými pákistánskými zákony proti rouhání naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zatímco můžeme být vděční, že si Bůh použil veřejné protesty lidí po celém světě k upozornění na nelehkou situaci příslušníků menšin trpících pod jařmem pákistánských zákonů proti rouhání, nesmíme pouštět ze zřetele nutnost pokračujících přímluv za pachatele. Kéž Bůh dá zakusit svou lásku a milosrdenství nejen usvědčeným, ale také mnoha dalším, kteří se k vraždě připojili jako součást davu, a každého z nich přivede k pokání a ke spasení (Jan 3,16). Modlete se, aby nadpřirozená útěcha a požehnání spočinuly také na čtyřech osiřelých dětech. Kéž se o ně Bůh postará, aby z nich vyrostli silní a ušlechtilí lidé, kteří nakonec přijmou víru svých milovaných rodičů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.