Aktuálně

 

15. 12. 2016

Egypt: Křesťané otřeseni po útoku rozlíceného davu

 

 

(Release International)

 

Křesťané v osadě Al-Nagameesh v Horním Egyptě zůstávají otřeseni z následků běsnění rozlíceného davu. Útočníci vyzbrojení zápalnými lahvemi 25. listopadu ničili obytné domy i provozovny místních firem. Nepokoje zřejmě vyvolalo podezření, že místní křesťané přeměnili místní kulturní dům na kostel.

 

Kulturní dům, který byl při útoku rovněž vypálen, příslušníci křesťanské menšiny v Al-Nagameesh skutečně využívali – pořádali v něm pohřební, svatební a občas také modlitební shromáždění. (Ve městě neexistuje žádná jiná budova, ve které by se křesťané mohli scházet.)

 

Tři dny před útokem uspořádal místní pastor v objektu vzpomínkovou akci při příležitosti prvního výročí úmrtí svého otce. Následující den extrémisté rozdávali na ulicích letáky, ve kterých tvrdili, že si místní křesťané udělali z kulturního domu kostel – a v této souvislosti naléhali na ostatní radikální muslimy, aby na budovu zaútočili. Následně odřízli dodávky vody a zablokovali příjezdové komunikace, aby hasiči nemohli dostat požár pod kontrolu.

 

K nárůstu napětí přispěla také nová právní úprava, schválená letos v srpnu, ukládající další omezení v oblasti výstavby církevních budov v Egyptě.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v této zemi naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh zaopatřil všechny, jejichž obytné domy a budovy využívané k činnostem spojeným se získáváním obživy byly při tomto posledním útoku zničeny nebo poškozeny. Kéž představitelé státních orgánů podniknou rozhodné kroky směřující k ukončení projevů násilí a zajistí, aby pachatelům útoky neprocházely bez adekvátních důsledků. Pokračujte také v přímluvách za vedoucí představitele země v naději, že budou hájit náboženská práva příslušníků menšin v celém Egyptě. Nezapomínejte ani na modlitby za pachatele, kteří naléhavě potřebují Boží dotek a spasení.

 

Důležitá poznámka: Po uzávěrce tohoto vydání týdeníku Persecution & Prayer Alert jsme obdrželi informace, že v Egyptě došlo k dalším bombovým útokům – terčem jednoho z nich se stal kostel v Káhiře. Připojte se k nám v přímluvách za zraněné i za příbuzné a přátele lidí, kteří útoky nepřežili. (Více informací přineseme v další zprávě.) Podobné případy pronásledování nám neustále připomínají, jak je zapotřebí na naše bratry a sestry v Kristu pamatovat právě v této nesnadné době.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.