Aktuálně

 

15. 12. 2016

Egypt: Křesťané otřeseni po útoku rozlíceného davu

 

 

(Release International)

 

Křesťané v osadě Al-Nagameesh v Horním Egyptě zůstávají otřeseni z následků běsnění rozlíceného davu. Útočníci vyzbrojení zápalnými lahvemi 25. listopadu ničili obytné domy i provozovny místních firem. Nepokoje zřejmě vyvolalo podezření, že místní křesťané přeměnili místní kulturní dům na kostel.

 

Kulturní dům, který byl při útoku rovněž vypálen, příslušníci křesťanské menšiny v Al-Nagameesh skutečně využívali – pořádali v něm pohřební, svatební a občas také modlitební shromáždění. (Ve městě neexistuje žádná jiná budova, ve které by se křesťané mohli scházet.)

 

Tři dny před útokem uspořádal místní pastor v objektu vzpomínkovou akci při příležitosti prvního výročí úmrtí svého otce. Následující den extrémisté rozdávali na ulicích letáky, ve kterých tvrdili, že si místní křesťané udělali z kulturního domu kostel – a v této souvislosti naléhali na ostatní radikální muslimy, aby na budovu zaútočili. Následně odřízli dodávky vody a zablokovali příjezdové komunikace, aby hasiči nemohli dostat požár pod kontrolu.

 

K nárůstu napětí přispěla také nová právní úprava, schválená letos v srpnu, ukládající další omezení v oblasti výstavby církevních budov v Egyptě.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v této zemi naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh zaopatřil všechny, jejichž obytné domy a budovy využívané k činnostem spojeným se získáváním obživy byly při tomto posledním útoku zničeny nebo poškozeny. Kéž představitelé státních orgánů podniknou rozhodné kroky směřující k ukončení projevů násilí a zajistí, aby pachatelům útoky neprocházely bez adekvátních důsledků. Pokračujte také v přímluvách za vedoucí představitele země v naději, že budou hájit náboženská práva příslušníků menšin v celém Egyptě. Nezapomínejte ani na modlitby za pachatele, kteří naléhavě potřebují Boží dotek a spasení.

 

Důležitá poznámka: Po uzávěrce tohoto vydání týdeníku Persecution & Prayer Alert jsme obdrželi informace, že v Egyptě došlo k dalším bombovým útokům – terčem jednoho z nich se stal kostel v Káhiře. Připojte se k nám v přímluvách za zraněné i za příbuzné a přátele lidí, kteří útoky nepřežili. (Více informací přineseme v další zprávě.) Podobné případy pronásledování nám neustále připomínají, jak je zapotřebí na naše bratry a sestry v Kristu pamatovat právě v této nesnadné době.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.