Aktuálně

 

17. 12. 2016

Uzbekistán: Nečekané propuštění uvězněného křesťana

 

 
Tohar Hajdarov

(World Watch Monitor)

 

V Uzbekistánu byl nedávno propuštěn na svobodu křesťanský konvertita – po necelých sedmi letech z vyměřeného desetiletého trestu.

 

Třiatřicetiletý Tohar Hajdarov byl propuštěn 8. listopadu po šesti letech a deseti měsících strávených za mřížemi, poté co o den dříve soudce rozhodl, že splňuje podmínky podmínečného propuštění.

 

„Bůh vyslyšel modlitby mnoha křesťanů,“ uvedli uzbečtí věřící v rozhovoru pro křesťanskou zpravodajskou agenturu Forum 18. „Jsme vděční každému, kdo se za něj modlil a posílal mu do vězení dopisy.“

 

Přestože je tato bývalá sovětská republika oficiálně sekulární, podle zpráv organizací na ochranu lidských práv představitelé režimu závažným způsobem omezují svobodu náboženského vyznání a projevu, zejména v případě členů náboženských organizací, které nepatří ke státem ovládaným islámským nebo pravoslavným institucím.

 

Tohar byl v březnu 2010 shledán vinným z drogové trestné činnosti, místní křesťané nicméně označují obvinění za vykonstruovaná. Podle Release International byl Tohar zatčen poté, co se jeho příbuzní obrátili na policii, aby jim pomohla Tohara vrátit k islámu.

 

Mluvčí Open Doors označil Toharovo propuštění za překvapivé, neboť v květnu nebyl na rozdíl od mnoha dalších vězňů propuštěn při všeobecné amnestii: „Jsme velice vděční, že byl Tohar propuštěn na podmínku. Modlili jsme se za něj roky, a je zapotřebí v modlitbách pokračovat. Po šesti letech strávených v takto obtížných podmínkách se potřebuje zotavit a znovu navázat vztahy se svými blízkými. Ze zkušeností s jinými bývalými vězni víme, že to nemusí být snadný proces.“

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.