Aktuálně

 

07. 01. 2017

Indie: Stará paní zavražděna kvůli „narušování pořádku“

 

 
Syn zavražděné ženy Sukura s rodinou (fotografie: Open Doors, World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Postarší obyvatelka indické vesnice byla brutálně zavražděna, zřejmě kvůli přesvědčení, že se svou křesťanskou vírou dopouštěla „narušování pořádku“. Incident se odehrál ve středoindickém spolkovém státě Čhattísgarh, kde již v uplynulém roce došlo k několika závažným útokům na zranitelné příslušníky křesťanské menšiny, včetně případu znásilnění a vraždy čtrnáctileté dívky.

 

16. října ve večerních hodinách se několik vesničanů vypravilo do domu jisté Samari a vyptávali se jí na jejího syna Sukuru. Když jim řekla, že syn není doma, vyvlekli ji ven, strhali z ní šaty, umlátili ji a nakonec tělo několik set metrů od domu spálili.

 

Sukura se vrátil domů druhý den a nemohl matku nalézt. Při prohledávání okolí nalezl krvavé skvrny a tašku s oblečením, které měla na sobě. Vyptával se sousedů, ale zdálo se, že něco skrývají. Nakonec mu děsivou novinu oznámili.

 

Sukura neprodleně nahlásil incident na policii. Policisté zatkli vesnického předáka, od kterého se dozvěděli podrobnosti. Zadržovali ho ještě dva dny, zatímco pokračovali ve vyslýchání dalších osob. Nakonec zatkli čtyři místní obyvatele.

 

Již o šest měsíců dříve si někteří vesničané stěžovali na Sukurovu rodinu místním naxalitům – radikálním indickým komunistům (maoistům), kteří jsou nechvalně známí také častými vraždami křesťanů. Vesničané naxalitům řekli, že Sukurova rodina „narušuje pořádek“ ve vesnici a je zapotřebí ji sprovodit ze světa. Naxalité Sukuru a jeho příbuzné unesli, ale po třech dnech je propustili.

 

„Naxalité vesničany ujistili, že jsme nevinní; že jsme se pouze za všechny přimlouvali na modlitbách a pořádek jsme nijak nenarušovali,“ vypověděl Sukura. Navzdory tomu vesničané nepřestali rodině vyhrožovat.

 

Více informací o pronásledování v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Vyprošujte této rodině Boží blízkost, zatímco se vyrovnává s hlubokou ztrátou. Kéž jsou jim členové společenství a ostatní místní lidé podporou a povzbuzením. Modlete se také za to, aby tato tragická smrt nebyla zcela zbytečná. Kéž si Duch svatý použije svědectví Samari, jejího syna Sukury a celé rodiny, aby se dotkl srdcí mnohých – včetně samotných pachatelů – a přivedl je na cestu spasení dostupnou díky tomu, že Boží Syn Ježíš dobrovolně zaplatil cenu za jejich hříchy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Sam Wellman: William Carey

 

Kniha o životě anglického misionáře v Indii.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Indie, mohla by vás zaujmout například kniha William Carey, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 159 Kč (130 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.