Aktuálně

 

09. 01. 2017

Čína: Pastor Jang Chua odsouzen

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 9. ledna 2017)

 

Jang Chua, pastor čínského společenství „Živý kámen“, byl nedávno v rámci neveřejného procesu souzen na základě obvinění z údajného „vyzrazování státních tajemství“. 5. ledna padl rozsudek – odnětí svobody v délce dvou let a šesti měsíců. Pastor Jang, známý také pod svým občanským jménem Li Kuo-š’, je zadržován od 9. prosince 2015.

 

Ve vazbě byl Jang fyzicky týrán a příbuzným bylo vyhrožováno – ve snaze přinutit pastora k nepravdivému doznání. Jang následně požádal o výměnu žalobců, jeho právníci se s nimi dokonce soudili. Soud však rozhodl, že mohou v případu pokračovat. Nakonec předložili podvržené „důkazy“, na základě kterých byl Jang usvědčen.

 

Pastor Jang je společně s pastorem Su Tchien-fu spoluzakladatelem společenství „Živý kámen“, známého také jako Chuo-š’. Státní úředníci před několika týdny pastora Su přinutili, aby se „vydal na výlet“. Žádné podrobnosti tohoto „výletu“ ani informace o Suově současném stavu nejsou k dispozici. Společenství se rozrostlo z původních 20 členů v roce 2009 na současných více než 700.

 

Pastor Jang byl nejprve vzat do vazby kvůli tomu, že odmítl policistům vydat pevný disk. Následně mu byl dvakrát po sobě vyměřen správní trest (krátkodobé odnětí svobody) za „bránění výkonu spravedlnosti“ a „shromažďování osob s cílem narušení veřejného pořádku“. Když jej jeho žena Wang Chung-wu přijela 20. prosince 2015 vyzvednout, spatřila, jak mu čtveřice mužů nasazuje na hlavu černou kápi a nutí ho nastoupit do neoznačené dodávky. Wang se později dozvěděla, že manžela převezli do vězeňského zařízení a obvinili jej z „nezákonného uchovávání státních tajemství“. Přibližně o měsíc později byl Jang obviněn z „vyzrazování státních tajemství“, ale nebylo stanoveno žádné datum zahájení soudního procesu.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.