Aktuálně

 

09. 01. 2017

Čína: Pastor Jang Chua odsouzen

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 9. ledna 2017)

 

Jang Chua, pastor čínského společenství „Živý kámen“, byl nedávno v rámci neveřejného procesu souzen na základě obvinění z údajného „vyzrazování státních tajemství“. 5. ledna padl rozsudek – odnětí svobody v délce dvou let a šesti měsíců. Pastor Jang, známý také pod svým občanským jménem Li Kuo-š’, je zadržován od 9. prosince 2015.

 

Ve vazbě byl Jang fyzicky týrán a příbuzným bylo vyhrožováno – ve snaze přinutit pastora k nepravdivému doznání. Jang následně požádal o výměnu žalobců, jeho právníci se s nimi dokonce soudili. Soud však rozhodl, že mohou v případu pokračovat. Nakonec předložili podvržené „důkazy“, na základě kterých byl Jang usvědčen.

 

Pastor Jang je společně s pastorem Su Tchien-fu spoluzakladatelem společenství „Živý kámen“, známého také jako Chuo-š’. Státní úředníci před několika týdny pastora Su přinutili, aby se „vydal na výlet“. Žádné podrobnosti tohoto „výletu“ ani informace o Suově současném stavu nejsou k dispozici. Společenství se rozrostlo z původních 20 členů v roce 2009 na současných více než 700.

 

Pastor Jang byl nejprve vzat do vazby kvůli tomu, že odmítl policistům vydat pevný disk. Následně mu byl dvakrát po sobě vyměřen správní trest (krátkodobé odnětí svobody) za „bránění výkonu spravedlnosti“ a „shromažďování osob s cílem narušení veřejného pořádku“. Když jej jeho žena Wang Chung-wu přijela 20. prosince 2015 vyzvednout, spatřila, jak mu čtveřice mužů nasazuje na hlavu černou kápi a nutí ho nastoupit do neoznačené dodávky. Wang se později dozvěděla, že manžela převezli do vězeňského zařízení a obvinili jej z „nezákonného uchovávání státních tajemství“. Přibližně o měsíc později byl Jang obviněn z „vyzrazování státních tajemství“, ale nebylo stanoveno žádné datum zahájení soudního procesu.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy z Číny, mohla by vás zaujmout například kniha Smělý jako beránek, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.