Aktuálně

 

12. 01. 2017

Súdán: Nedávné propuštění pastora

 

 
Rev. Kuwa Šamál (Fotografie: World Watch Monitor)

(Hlas mučedníků USA)

 

Rev. Kuwa Šamál, jeden ze čtyř mužů zadržovaných v Súdánu od prosince 2015, byl nedávno propuštěn na svobodu. Na přelíčení 2. ledna v Chartúmu soudce rozhodl, že neexistuje dostatek důkazů proti pastoru Kuwovi, který byl společně s dalšími třemi muži obviněn z „ohrožování státní bezpečnosti“.

 

Soud s Rev. Hassanem Abduraheemem, českým humanitárním pracovníkem Petrem Jaškem a studentem jménem Abdulmonem Abdumawla byl následně odročen na 9. ledna, kdy měli vystoupit právníci obhajoby. Všichni tři muži jsou obviněni z několika trestných činů, včetně „účasti na bojích proti režimu“ a „špionáže“. Pokud budou shledáni vinnými, hrozí jim potenciálně trest smrti nebo doživotí.

 

Pan Jašek, bývalý ředitel nemocnice s dvacetiletou praxí v oblasti zdravotnictví, v minulosti spolupracoval s Hlasem mučedníků v rámci pomoci pronásledovaným křesťanům v Súdánu a Nigérii, včetně poskytování zdravotnické péče křesťanským obětem útoků Boko Haram. V prvním dopise rodině, který poslal krátce po svém zatčení v prosinci 2015, uvedl, že „Bůh má klíč k jeho cele“, a že otevře dveře ve svůj čas.

 

Po mnoha měsících odkladů proběhlo v posledních týdnech několik přelíčení. 14. prosince Ali Omer, Dárfúřan, který utrpěl popáleniny při demonstraci, znovu vypovídal a podrobil se křížovému výslechu. Zadržení muži se pokusili tomuto muži pomoci a byli následně obviněni ze zneužívání situace k pošpinění režimu. Právníci obhajoby nicméně věří, že toto svědectví obhajobě významně pomohlo.

 

Děkujeme vám, že společně s námi vzdáváte Bohu chválu za propuštění pastora Kuwy, zatímco se nezapomínáte modlit za příznivý výsledek pro zbývající tři uvězněné křesťany.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.