Aktuálně

 

13. 01. 2017

Čína: Aktivistovu smrt obestírají podivné okolnosti

 

 
Pcheng Ming (Fotografie: China Aid)

(China Aid)

 

Příbuzní se dožadují nezávislé pitvy za podivných okolností zesnulého křesťanského vězně, dlouholetého aktivisty a obhájce lidských práv. Pcheng Ming, prodemokratický disident, známý založením „Svazu pro rozvoj Číny“ (China Development Union) a následným zveřejněním studie obsahující řadu doporučení pro další rozvoj země (známou jako Čtvrtý monument), údajně 29. prosince upadl do bezvědomí při sledování televize a musel být urychleně převezen do nemocnice.

 

Představitelé věznice telefonicky kontaktovali Pchengova bratra, který byl u křesťana před pouhými třemi dny na návštěvě, aby mu šokující zprávu sdělili. Když bratr dorazil do nemocnice, Pcheng byl již prohlášen za mrtvého a převezen do pohřebního ústavu.

 

Příslušné orgány však nevystavily úmrtní list a příčina jeho smrti tak zůstává nejasná. Z tohoto důvodu Pchengovi příbuzní požadují pitvu, kterou by provedla „zahraniční, nezávislá lékařská autorita schválená rodinou“. (Pokud by úkon provedl subjekt určený čínskými úřady, nepovažovali by výsledky za hodnověrné.)

 

Poté co úřady zakázaly činnost zmíněného „Svazu“, byl Pcheng odsouzen k osmnácti měsícům převýchovy prací na základě obvinění nesouvisejícího s jeho politickými aktivitami. V srpnu 2000 byl propuštěn a vycestoval do Thajska, kde získal status uprchlíka, o rok později se usadil ve Spojených státech. V červenci 2002 byl v San Franciscu pokřtěn.

 

Když se v roce 2004 vrátil do Thajska, aby navštívil staré rodiče, čínští agenti zosnovali plán, v rámci kterého se jim podařilo křesťana nalákat do Barmy a odtamtud unést do Číny. Jakmile se Pcheng ocitl zpátky ve své vlasti, byl obviněn ze založení a vedení teroristické organizace, únosu a přechovávání padělaných peněz. Na základě těchto obvinění byl odsouzen na doživotí. Příbuzní žijící v zahraničí byli oficiálně varováni, aby nejezdili na pohřeb.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh utěšil Pchengovy truchlící příbuzné, a aby jejich žádosti o nezávislou pitvu bylo zdvořile vyhověno. Kéž naleznou naději a útěchu ve skutečnosti, že se Peng nyní nachází v přítomnosti našeho milujícího Pána a již více netrpí. Toužíme také po tom, aby si Bůh mocně použil Pchengovo svědectví k rozšíření svého Království a oslavení svého jména po celém světě.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.