Aktuálně

 

14. 01. 2017

Uganda: Radikálové strhli dům matky samoživitelky

 

 
Peninah Fatuma (fotografie: Morning Star News)

(Release International)

 

Na Štědrý den 2016 Peninah se třemi dětmi jen bezmocně stála a přihlížela, jak radikálové demolují jejich domov – jen proto, že se obrátili ke Kristu. Matka samoživitelka a její děti žijí v osadě Pallisa ve východní Ugandě, kde může mít rozhodnutí opustit islám skutečně nebezpečné důsledky. Rodina zůstala bez domova.

 

Rozlícení radikálové napsali konvertitce několik dopisů, ve kterých jí vyhrožovali, že její dny jsou sečteny. Pouhý den po útoku na její dům, na Boží hod ráno, maskovaní muži uskutečnili razii na modlitebnu pastora Eroda v osadě Oboroka ve stejném okrese.

 

Když pastor Erod zaslechl prokřikování džihádistů, společně s členy svého společenství se pokusil uprchnout zadním vchodem, všichni však byli dopadeni a surově zbiti. Pět členů společenství utrpělo vážná zranění, včetně zlámaných kostí. Pravděpodobně existuje souvislost mezi útokem a muslimem, který předchozí noc v místní modlitebně odevzdal svůj život Kristu a byl nadpřirozeně uzdraven, načež o své nové víře nadšeně vyprávěl známým.

 

Modlete se, aby Bůh poskytl nový domov a prostředky k obživě Peninah a jejím dětem. Modlete se, aby tuto trpící rodinu chránil, stejně jako všechny Uganďany, kteří nebojácně odevzdali své životy Kristu. Naopak – kéž snahy Nepřítele křesťanství způsobí exponenciální nárůst počtu věřících, navzdory hrozbě pronásledování. Pozvedejte na modlitbách duchovní pastýře této země, jako je pastor Erod. Modlete se, aby Bůh obnovil jejich sílu a touhu získávat ztracené, aby i nadále pokračovali v důležitém díle pro Boží království, ve skutcích, které pro ně Bůh připravil (Efezským 2,10).

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.