Aktuálně

 

20. 01. 2017

Nepál: Křesťané, kteří poskytovali psychickou podporu obětem zemětřesení, byli zproštěni viny

 

 
Tři z osmi nedávno propuštěných křesťanů (fotografie: Christian Solidarity Worldwide).

(Christian Solidarity Worldwide, spolupracovníci Hlasu mučedníků)

 

Osm nepálských křesťanů nařčených z „proselytismu“ bylo 6. prosince zproštěno viny a jejich martyrium tak definitivně skončilo. Všichni byli zadrženi v červnu 2015 v rámci série zátahů namířených proti křesťanům v této mladé demokracii. Podle dostupných zpráv byli křesťané před propuštěním na kauci ve vězení vystaveni špatnému zacházení.

 

9. června policisté zadrželi pastora, dva ředitele a pět zaměstnanců školy kvůli tomu, že dětem v křesťanském vzdělávacím zařízení rozdávali knížky o Ježíši. Materiály byly využívány v rámci poskytování psychické pomoci dětem traumatizovaným v souvislosti se zemětřeseními, která zemi postihla 25. dubna a 12. května.

 

Semináře pro oběti zemětřesení pořádala nevládní organizace „Teach Nepal“ se sídlem v Káthmándú. Všechny děti obdržely malý dárkový balíček, ve kterém byla také 23-stránková křesťanská knížka. Podle nové nepálské ústavy je zvěstování evangelia trestným činem.

 

Přestože evangelizace je v Nepálu nelegální již dlouho, skupiny obhájců lidských práv nedávno zaregistrovaly intenzivnější prosazování souvisejících zákonů, stejně jako nárůst dalších protikřesťanských aktivit. Oficiální představitelé si podobnými kroky snaží naklonit radikální hinduisty, kteří nelibě nesou skutečnost, že nová ústava negarantuje významnější postavení jejich náboženství.

 

Zainteresovaní křesťané a přímluvci přijali zprávy o nedávném zproštění viny s nesmírnou vděčností. „Chvála Pánu!“ dodal i spolupracovník Hlasu mučedníků. „Upřímně děkujeme všem, kdo se vytrvale modlili a nejrůznějšími způsoby prakticky pomáhali.“

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.