Aktuálně

 

28. 01. 2017

Egypt: Žaloba podaná křesťankou napadenou rozvášněným davem zamítnuta

 

 
Abd al-Fattáh as-Sísí (fotografie: www.kremlin.ru, z Wikimedia Commons)

(Fox News, Associated Press)

 

Prokurátoři zamítli žalobu podanou sedmdesátiletou křesťankou, ve které obvinila několik radikálních muslimů, kteří ji svlékli a přinutili nahou korzovat ulicemi. Informoval o tom její právní zástupce. K incidentu došlo loni v květnu v guvernorátu Minjá ve středním Egyptě, poté co se rozšířily neověřené zprávy, že syn této křesťanky udržoval intimní vztah s muslimskou ženou – což je v převážně muslimském a konzervativním Egyptě tabu.

 

Podle právního zástupce prokurátoři dospěli k závěru, že pro zahájení soudního sporu neexistuje dostatek důkazů. „Je to hrůza,“ prohlásil advokát o tomto rozhodnutí. „V rámci předběžného šetření byla vyslechnuta svědectví podporující klientčinu verzi příběhu, nejen od příbuzných, ale také od policisty, který byl očitým svědkem incidentu.“ (Mezitím stále pokračuje samostatný proces se stejnými muži, kteří se podíleli také na útocích na křesťanská obydlí.)

 

Napadená Souad Thabet v rozhovoru pro americkou televizní stanici uvedla, že se ona ani její příbuzní nemohou vrátit domů – kvůli pokračujícím výhrůžkám místních muslimských extrémistů. Navzdory těmto výhrůžkám místní úřady na rodinu naléhají, aby převzala iniciativu a sama usilovala o dosažení smíru.

 

V bezprostřední návaznosti na útoky prezident Abd al-Fattáh as-Sísí vyzval pachatele k odpovědnosti a nařídil odpovědným orgánům zajistit nejpozději do měsíce kompenzaci majetkových škod vzniklých při násilnostech – bez spoluúčasti majitelů.

 

„Orgány umožňují pachatelům volně se pohybovat po ulicích,“ prohlásila však žena v televizním interview. „V této osadě jsme se narodili a vyrostli… Jak je možné, že se nemůžeme vrátit do naší vesnice a domovů, přestože jsme obětmi [těchto činů]?“

 

Diskriminace křesťanů, kteří tvoří přibližně deset procent z celkového počtu obyvatel, je ve velkých městech (Káhira, Alexandrie) jen nenápadná. V guvernorátech, kde tvoří podstatnou menšinu, jako je například Minjá, je pronásledování očividnější.

 

Modlete se, aby se o Souad postarali křesťané v jejím okolí. Proste, aby jí Bůh pomohl přijmout neuspokojivý výsledek žaloby, stejně jako ponížení, kterému byla vystavena při samotném incidentu. Vyprošujte jí sílu a ochranu plynoucí z jejího osobního vztahu s Kristem. Modlete se, aby výsledek dalšího soudního procesu svěřila Spravedlivému Soudci, který nakonec zajistí spravedlnost pro svůj lid. Modlete se také za prezidenta as-Sísího a všechny další představitele výkonné i soudní moci. Vyprošujte jim moudrost potřebnou k řešení případů pronásledování křesťanů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.