Aktuálně

 

02. 02. 2017

Írán: Ženy hrají ústřední roli v šíření křesťanství

 

 

(World Watch Monitor)

 

Ženy hrají ústřední roli v rámci sítě „podzemních“ křesťanských společenství v Íránu, přestože jim kvůli tomu hrozí zavržení ze strany příbuzných a uvěznění. Sedmnáctistránková zpráva zveřejněná partnerskou organizací Open Doors pod názvem Women Rebuilding the Future of the Church (Ženy přetvářejí budoucnost církve) uvádí, že v Íránu je zapojeno do křesťanské služby více žen než v mnoha zemích na Západě, přestože íránské zákony odpírají ženám rovnoprávnost.

 

Křesťanství je v Íránu potlačováno a konverze od islámu jsou nelegální, přesto zde však žije odhadem 800 000 tajných věřících – v mnoha případech se jedná o bývalé muslimy. Nejméně 193 těchto křesťanů bylo v loňském roce pro svou víru zadrženo nebo dokonce skončilo ve vězení.

 

Azada je jako vedoucí místního společenství v kontaktu s íránskými konvertitkami prakticky denně. Íránské ženy podle ní díky vztahu s Ježíšem získávají jistotu – které se jim nedostává v kultuře založené na „cti“, ve které vyrůstaly. Ženy, které se obracejí ke křesťanství, objevují, „že jsou milovány, že o ně někdo stojí, a že mohou přicházet k Bohu takové jaké jsou, bez jakéhokoli ostychu.“

 

„Mnohé ženy riskují uvěznění a mučení, když se aktivně zapojí do zvěstování evangelia,“ pokračuje Azada. „Bůh je však obdarovává silou k přijetí tohoto rizika, a tak každý den další lidé – muži i ženy – poznávají Kristovu lásku a svou pravou identitu milovaných Božích dětí.“

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Eva K. (08.02.2017 10:27:15)
Ať Bůh žehná všem ženám Íránu, všem statečným Deborám a Ester a Rúth, které přinášejí radost a slávu a čest Jeho jménu.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.