Aktuálně

 

03. 02. 2017

Turecko: Pastor, který pomáhal uprchlíkům, je stále zadržován

 

 
Rev. Andrew Brunson (fotografie: aclj.org)

(Middle East Concern)

 

7. října loňského roku byli v tureckém Izmiru (kde žijí již 23 let) zatčeni Rev. Andrew Brunson a jeho žena Norine. Pastor s manželkou byli oficiálně zadržováni kvůli údajnému ohrožení státní bezpečnosti, nicméně podle všeobecného přesvědčení je skutečným důvodem jejich křesťanská a humanitární činnost mezi uprchlíky ze Sýrie (včetně Kurdů). Více než čtyři týdny po zatčení stále neměli možnost kontaktovat právní zástupce ani konzulát.

 

Poté co o jejich případu začaly psát turecké celostátní deníky a do situace se aktivně zapojilo velvyslanectví Spojených států, byla Norine 19. října propuštěna, Rev. Brunson je však zadržován dodnes. Turečtí představitelé se jej snaží přinutit podepsat nepravdivé dobrozdání, že velvyslanectví nepožádal o pomoc.

 

Jednání mezi zástupci americké ambasády a tureckým ministerstvem zahraničních věcí vedly k tomu, že se 5. a 30. listopadu mohl s Rev. Bursonem setkat zástupce velvyslanectví.

 

Křesťanští manželé již podepsali oficiální souhlas s deportací. Úředník však na příslušném dokumentu zaškrtl pole, že se prohlášení týká „vedoucího, člena nebo podporovatele teroristické organizace“. (Toto obvinění bylo založeno na svědectví tajného informátora, které také znemožnilo pastorovu právníkovi v přístupu ke spisu.)

 

9. prosince byl obviněný pastor přemístěn na protiteroristické oddělení a odtud převezen k soudu k výslechu. Výslechu se zúčastnil také advokát, který se při té příležitosti se svým klientem setkal vůbec poprvé. Od soudu byl Rev. Brunson převezen do věznice Aliaga v Izmiru.

 

Pozvedejte laskavě Rev. Andrewa Brunsona na modlitbách. Modlete se, aby soud k obviněním založeným na pomluvách a zfalšovaným dokumentům nepřihlédl a aby všechna obvinění byla brzy zrušena. Vyprošujte tomuto věrnému křesťanskému vedoucímu Boží přítomnost a pokoj, ze kterých bude čerpat sílu a nalézat v nich útočiště v tomto období nejistoty a nouze. Modlete se také za jeho ženu Norine, jejich děti a další křesťany v Turecku, kteří rovněž potřebují sílu a ujištění, že těm, kdo milují Boha, všechno napomáhá k dobrému… a společně působí k Boží dokonalé slávě.

 

Pokud chcete tomuto uvězněnému pastorovi napsat dopis, potřebné informace naleznete na stránkách kanadského Hlasu mučedníků, viz sekce „Související odkazy“ níže.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.