Aktuálně

 

03. 02. 2017

Turecko: Pastor, který pomáhal uprchlíkům, je stále zadržován

 

 
Rev. Andrew Brunson (fotografie: aclj.org)

(Middle East Concern)

 

7. října loňského roku byli v tureckém Izmiru (kde žijí již 23 let) zatčeni Rev. Andrew Brunson a jeho žena Norine. Pastor s manželkou byli oficiálně zadržováni kvůli údajnému ohrožení státní bezpečnosti, nicméně podle všeobecného přesvědčení je skutečným důvodem jejich křesťanská a humanitární činnost mezi uprchlíky ze Sýrie (včetně Kurdů). Více než čtyři týdny po zatčení stále neměli možnost kontaktovat právní zástupce ani konzulát.

 

Poté co o jejich případu začaly psát turecké celostátní deníky a do situace se aktivně zapojilo velvyslanectví Spojených států, byla Norine 19. října propuštěna, Rev. Brunson je však zadržován dodnes. Turečtí představitelé se jej snaží přinutit podepsat nepravdivé dobrozdání, že velvyslanectví nepožádal o pomoc.

 

Jednání mezi zástupci americké ambasády a tureckým ministerstvem zahraničních věcí vedly k tomu, že se 5. a 30. listopadu mohl s Rev. Bursonem setkat zástupce velvyslanectví.

 

Křesťanští manželé již podepsali oficiální souhlas s deportací. Úředník však na příslušném dokumentu zaškrtl pole, že se prohlášení týká „vedoucího, člena nebo podporovatele teroristické organizace“. (Toto obvinění bylo založeno na svědectví tajného informátora, které také znemožnilo pastorovu právníkovi v přístupu ke spisu.)

 

9. prosince byl obviněný pastor přemístěn na protiteroristické oddělení a odtud převezen k soudu k výslechu. Výslechu se zúčastnil také advokát, který se při té příležitosti se svým klientem setkal vůbec poprvé. Od soudu byl Rev. Brunson převezen do věznice Aliaga v Izmiru.

 

Pozvedejte laskavě Rev. Andrewa Brunsona na modlitbách. Modlete se, aby soud k obviněním založeným na pomluvách a zfalšovaným dokumentům nepřihlédl a aby všechna obvinění byla brzy zrušena. Vyprošujte tomuto věrnému křesťanskému vedoucímu Boží přítomnost a pokoj, ze kterých bude čerpat sílu a nalézat v nich útočiště v tomto období nejistoty a nouze. Modlete se také za jeho ženu Norine, jejich děti a další křesťany v Turecku, kteří rovněž potřebují sílu a ujištění, že těm, kdo milují Boha, všechno napomáhá k dobrému… a společně působí k Boží dokonalé slávě.

 

Pokud chcete tomuto uvězněnému pastorovi napsat dopis, potřebné informace naleznete na stránkách kanadského Hlasu mučedníků, viz sekce „Související odkazy“ níže.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.