Aktuálně

 

04. 02. 2017

Uganda: Konvertitka přinucena vypít jed

 

 
Sandra Summaya, fotografie upravena z bezpečnostních důvodů. (Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Mladou ženu z východní Ugandy, která během vánoční bohoslužby loni v prosinci složila svou důvěru v Krista, přinutili radikální muslimští příbuzní na novoroční oslavě vypít jed. Čtyřiadvacetiletá Sandra Summaya z osady Bugayi v okrese Pallisa se přiznala, že se v průběhu bohoslužby pořádané 25. prosince skutečně obrátila ke křesťanství.

 

„Když se za mě pastor modlil, abych přijala Ježíše jako svého Spasitele, prožila jsem hluboký pokoj. Později jsem se o své zkušenosti hovořila s bratrem, který mě však označil za bezvěrkyni, která nepatří do rodiny a vůbec mezi muslimy. Urážel mě a uvnitř jsem cítila nesmírnou bolest.“

 

1. ledna se Summayina rodina a několik dalších příbuzných sešlo ve vesnici v oblasti Kamuge ke slavnostní novoroční hostině. Když byla oslava v nejlepším, strýc z otcovy strany přečetl úryvek z Bible a prohlásil, že Bůh Summayu ochrání před jakoukoli újmou, i když požije jed. „Vzápětí mě přinutili jed vypít, abych potvrdila svou víru v Bibli.“

 

Zakrátko se mladé ženě udělalo velmi špatně. „Odvezli mě z našeho hospodářství k nedalekým křoviskům, kde mě přivázali ke stromu, abych zemřela.“ Hlasitý nářek probudil křesťanského souseda, který na místo přispěchal. „Nalezl jsem Summayu již v bezvědomí,“ vzpomíná soused. „Urychleně jsme ji převezli do pečovatelského domu v Kamuge, kde jí lékař zachránil život.“

 

Od ošetřující sestry jsme se dozvěděli, že je Summayin zdravotní stav stabilizován, nicméně lékaři chtějí mít úplnou jistotu, že je pacientka v pořádku, než ji z nemocnice propustí.

 

Zatímco můžeme Bohu vzdávat chválu za jeho zásah v podobě včasné reakce křesťanského souseda a ošetřujícího lékaře, není vyloučeno, že je život mladé ženy stále v ohrožení. Připojte se k nám v modlitbách, aby tato nová křesťanka nejen znovu nabyla zdraví a fyzickou sílu, ale vyprošujte jí také ochranu před jakýmikoli potenciálními dalšími výhrůžkami nebo újmou. Kéž je stále obklopena starostlivými členy křesťanské komunity, kteří jí budou ukazovat na Boží slitování, zatímco bude růst ve vztahu a porozumění jeho Synu Ježíši, který jí prokázal tolik lásky a milosrdenství. Modlete se také za všechny ostatní upřímně hledající, aby s Ježíšem navázali vztah jako se svým Spasitelem a Pánem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Marie Zdislava (30.01.2021 11:57:22)
Slitovný Pane, ochraňuj prosím Summayu ve dne i v noci, na každém kroku, nedovol jejím příbuzným ani nikomu dalšímu aby jí znovu ublížil. Děkuji.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.