Aktuálně

 

10. 02. 2017

Egypt: Další křesťan přišel o život při útoku

 

 
Išak Ibrahim (fotografie z rodinného archivu, World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

V Egyptě byl nedávno zavražděn další křesťan, tentokrát přímo v centru hlavního města. Jednalo se již o páté tragické úmrtí za pouhých 13 dní. Tělo Išaka Ibrahima Fayeze Younana (37) nalezl 16. ledna jeho bratr v jeho přechodném bydlišti ve staré části Káhiry. Išak po sobě zanechal truchlící ženu a dvě děti ve věku 10 a 12 let.

 

Išakova smrt připomíná vraždy dalších křesťanů v uplynulých dvou týdnech. Ve všech případech jim útočník podřízl hrdlo, peněz ani dalších cenností si nevšiml. (Podle oficiálního policejního prohlášení nejméně jedna z vražd měla loupežný motiv.) Išak byl zavražděn v bytě, který si pronajal kvůli práci v továrně na nealkoholické nápoje dodávané do místních supermarketů. Jeho žena a dvě děti se tou dobou nacházeli v rodinném domě ve městě Šajch Zajd.

 

„Vrah mu z bytu nesebral peníze ani nic jiného, což naznačuje, že se nejednalo o loupežné přepadení,“ poznamenal Išakův bratr Magdy, který o vraždě neprodleně uvědomil policii. Policisté na místo činu dorazili prakticky okamžitě, aby zahájili vyšetřování a sňali otisky.

 

„Bratr neměl žádné nepřátele; byl to prostý člověk, velmi mírumilovný,“ vzpomíná Magdy. „Odstěhoval se od ženy a dětí, aby mohl pracovat v Káhiře a podporovat je. Teď budou mít [existenční] problémy, protože byl pro ně hlavním zdrojem příjmů.“

 

Více informací o pronásledování v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh utěšoval, povzbuzoval a posiloval všechny truchlící příbuzné, přátele i bratry a sestry v Kristu, kteří se osobně znali s křesťany, zavražděnými v posledních týdnech v Egyptě pro svou víru. Kéž neklesají na mysli (2. Korintským 4,16), ale ještě více se přimknou k tomu, kdo zaslibuje, že bude v těžkých dobách obzvláště blízko lidem zlomeného srdce. Vyprošujte jim hluboké ujištění o platnosti mnoha zaslíbení obsažených v Božím Slově – aby se jejich smutek proměnil v nevyjádřitelnou radost z očekávání opětovného sjednocení s jejich blízkými na věčnosti (kde již nebudou nikdy znovu odloučeni), a také se konečně tváří v tvář slavně setkají se svým požehnaným Spasitelem!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.