Aktuálně

 

10. 02. 2017

Egypt: Další křesťan přišel o život při útoku

 

 
Išak Ibrahim (fotografie z rodinného archivu, World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

V Egyptě byl nedávno zavražděn další křesťan, tentokrát přímo v centru hlavního města. Jednalo se již o páté tragické úmrtí za pouhých 13 dní. Tělo Išaka Ibrahima Fayeze Younana (37) nalezl 16. ledna jeho bratr v jeho přechodném bydlišti ve staré části Káhiry. Išak po sobě zanechal truchlící ženu a dvě děti ve věku 10 a 12 let.

 

Išakova smrt připomíná vraždy dalších křesťanů v uplynulých dvou týdnech. Ve všech případech jim útočník podřízl hrdlo, peněz ani dalších cenností si nevšiml. (Podle oficiálního policejního prohlášení nejméně jedna z vražd měla loupežný motiv.) Išak byl zavražděn v bytě, který si pronajal kvůli práci v továrně na nealkoholické nápoje dodávané do místních supermarketů. Jeho žena a dvě děti se tou dobou nacházeli v rodinném domě ve městě Šajch Zajd.

 

„Vrah mu z bytu nesebral peníze ani nic jiného, což naznačuje, že se nejednalo o loupežné přepadení,“ poznamenal Išakův bratr Magdy, který o vraždě neprodleně uvědomil policii. Policisté na místo činu dorazili prakticky okamžitě, aby zahájili vyšetřování a sňali otisky.

 

„Bratr neměl žádné nepřátele; byl to prostý člověk, velmi mírumilovný,“ vzpomíná Magdy. „Odstěhoval se od ženy a dětí, aby mohl pracovat v Káhiře a podporovat je. Teď budou mít [existenční] problémy, protože byl pro ně hlavním zdrojem příjmů.“

 

Více informací o pronásledování v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Modlete se, aby Bůh utěšoval, povzbuzoval a posiloval všechny truchlící příbuzné, přátele i bratry a sestry v Kristu, kteří se osobně znali s křesťany, zavražděnými v posledních týdnech v Egyptě pro svou víru. Kéž neklesají na mysli (2. Korintským 4,16), ale ještě více se přimknou k tomu, kdo zaslibuje, že bude v těžkých dobách obzvláště blízko lidem zlomeného srdce. Vyprošujte jim hluboké ujištění o platnosti mnoha zaslíbení obsažených v Božím Slově – aby se jejich smutek proměnil v nevyjádřitelnou radost z očekávání opětovného sjednocení s jejich blízkými na věčnosti (kde již nebudou nikdy znovu odloučeni), a také se konečně tváří v tvář slavně setkají se svým požehnaným Spasitelem!

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.