Aktuálně

 

11. 02. 2017

Súdán: Doživotní trest za projev milosrdenství

 

 

(Release International, Middle East Concern)

 

29. ledna byl český křesťan Petr Jašek odsouzen k doživotnímu trestu odnětí svobody [což v Súdánu znamená nejméně 20 let, pozn. překl.], poté co ho soud usvědčil ze „špionáže“ v souvislosti s poskytnutím pomoci studentovi z Dárfúru, vážně zraněnému při demonstraci. Oba zbývající obvinění – Súdánci Rev. Hassan Abduraheem Kodi Taour a Abdulmonem Abdumawla – obdrželi každý celkem 12 let, převážně za to, že Petrovi pomáhali. Všichni tři křesťané, zadržovaní od prosince 2015, se mají v plánu co nejdříve odvolat.

 

V průběhu procesu byl Petr obviněn z natáčení vojenských objektů a vstupu na území Súdánu bez platného víza. Kromě toho mu byla vyměřena pokuta ve výši 100 000 súdánských liber (přibližně 400 000 korun) za vykonávání misijní humanitární činnosti bez povolení. Kromě přísného rozsudku pro Petra byli všichni tři usvědčeni ze „šíření pomluv podrývajících autoritu režimu“ a podněcování nenávisti.

 

Rozhodnutí soudu mnoho lidí šokovalo. Podle zákona je horní hranice trestu za „šíření pomluv podrývajících autoritu režimu“ šest měsíců, chartúmský soudce však obviněným vyměřil dvojnásobek. Podle tvrzení žalující strany zabavená videonahrávka jasně dokazuje, že Petr a dva Súdánci pošpiňovali obraz Súdánu formou shromažďování informací o pronásledování křesťanů a genocidě. (Mezinárodní sdělovací prostředky a nejrůznější agentury přitom dlouhodobě zcela veřejně informují o tom, že je současný súdánský prezident, Umar al-Bašír, obviněn z genocidy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti Mezinárodním trestním soudem.)

 

Pronásledování křesťanů v Súdánu je předmětem oprávněných obav, nejen co se týče jednotlivých křesťanů. Mnoha společenstvím v Chartúmu bezprostředně hrozí demolice modliteben. V rámci několika samostatných procesů padlo rozhodnutí, že by čtyři takto ohrožená společenství měl zastupovat právník jmenovaný súdánskými orgány, nikoli samotnými společenstvími. Takto neadekvátní právní zastoupení posílilo obavy zástupců dalších 21 společenství, kterým rovněž hrozí demolice jejich budov.

 

Kéž Petr, Hassan, Abdulmonem i jejich znepokojené rodiny zakoušejí neustálou Boží přítomnost a s ní související „pokoj převyšující každé pomyšlení“. Přimlouvejte se za tým právníků zastupující tři obviněné křesťany a vyprošujte jim moudrost a nadpřirozené porozumění situaci, aby mohlo být odvolání podáno co nejdříve a vedlo k příznivému výsledku. Modlete se, aby světlo a láska našeho Pána Ježíše i nadále zářily v celém Súdánu a dotýkaly se srdcí mnohých místních obyvatel – včetně vedoucích představitelů země – aby tito křesťané i celá společenství mohli pokračovat v naplňování Bohem svěřeného úkolu zvěstování „Dobré zprávy“ evangelia.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Petr Jašek a Rebecca P. Georgeová: Snubní prsten za život

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) můžete podpořit zakoupením některého knižního titulu z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají zprávy ze Súdánu, mohla by vás zaujmout například kniha Snubní prsten za život, kterou si můžete objednat s využitím online formuláře.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 192 Kč.

 

Vaše modlitby


jana m., slovensko (16.02.2017 11:02:25)
Pane Bože, kým my príjmame našich nepriateľov v našom dome / EU/, vítame ich chlebom a soľou / poskytujeme im prístrešie a jedlo/ oni nás v svojej nenávisti ničia. Obmäkči prosím srdcia našich nepriateľov, veď všetci ľudia bratmi sme v Kristu, tak nech podľa toho všetci žijeme, nech uzdraví sa celé telo ľudstva v Kristu.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.