Aktuálně

 

17. 02. 2017

Blízký východ: Teroristka se obrátila k Ježíši

 

 
Spolupracovníci Hlasu mučedníků zvěstují evangelium syrským uprchlíkům na Blízkém východě (ilustrační foto).

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 23. ledna 2017)

 

Místní žena se rozhodla kontaktovat „Samuele“.

 

Samuel je člověk, který se svým týmem několikrát měsíčně navštěvuje libanonský venkov, aby zde distribuoval potravinovou pomoc tisícům syrských uprchlíků. Uprchlíci žijí ve velmi drsných podmínkách, nemají mnoho příležitostí nalézt práci ani chodit do školy. Za několik let této činnosti si členové Samuelova týmu vybudovali pevná přátelství s převážně muslimskými uprchlíky, a získali tak mnoho příležitostí k rozhovorech o Ježíšově lásce s těmito lidmi.

 

„Hanan“ se doslechla o křesťanech od přátel a pozvala členy týmu k sobě domů. Hanan je vdova, je jí něco přes čtyřicet a žije s matkou a dalšími příbuznými na libanonské pláni v provizorním příbytku, stejně jako ostatní uprchlíci ze Sýrie. Dospělé děti krátce po začátku konfliktu odešly do Turecka, ale Hanan zůstala, stejně jako několik starších žen. Poté co při jednom z každodenních náletů na jejich osadu byl zničen i jejich dům, uprchly právě sem.

 

Při prvním setkání členové týmu promítli Hannan a ostatním ženám film Ježíš. „Hovořil jsem s nimi o Boží lásce a vysvětlil jsem jim evangelium,“ uvedl Samuel.

 

Po shlédnutí filmu Hananina matka, žena již více než osmdesátiletá, začala plakat, a stejně tak i další ženy. „Dosud nikdy neslyšely nic o evangeliu ani o Ježíši,“ vysvětlil Samuel.

 

Se slzami v očích se ženy s křesťany modlily a Samuel se spolupracovníky za nimi začali jezdit dvakrát do měsíce. Samuel cítil k rodině zvláštní pouto, protože ženy pocházely ze stejné provincie jako rodina jeho otce. Každý druhý týden společně studovali Bibli a Samuel jim vysvětloval, jak mohou biblické příběhy změnit jejich životy. Také daroval Hanan Nový zákon, který si začala číst. Když se Hanan dostala do bodu, kdy dokázala Samuelovi plně důvěřovat, odhalila mu svou překvapivou a komplikovanou minulost.

 

AK-47 ve druhé ruce

 

Hahan Samuelovi vyprávěla, že v Sýrii byla členkou Fronty an-Nusrá, dnes známé jako Džabhat Fatah aš-Šám. Skupina byla odnoží al-Kajdy v Sýrii a dodnes se jedná o jednu z hlavních islamistických povstaleckých skupin bojujících proti syrské vládě. Hanan pracovala jako zdravotní sestra.

 

„Ošetřovala jsem lidem zranění,“ poznamenala Hanan na adresu kolegů džihádistů, „a ve druhé ruce jsem držela AK-47.“

 

Žena pocházející ze sunnitského prostředí vnímala členy islamistické skupiny jako bojovníky za svobodu stojící v opozici proti nespravedlivé vládě, a chtěla se na jejich akcích také podílet. Nicméně její vztah s Ježíšem pomalu měnil její srdce, zatímco se dozvídala o skutečném pokoji a svobodě, kterou Bůh nabízí skrze Ježíše.

 

Samuel se s ní scházel každých pár týdnů déle než rok, pak však Hanan náhle zmizela. „Nevím, jak je na tom v současné době s vírou, jestli stále chodí s Bohem nebo ne,“ přiznal Samuel. Řekla mu, že doufá, že se vrátí do Sýrie, nicméně uprchlíci často náhle zmizí, jakmile se objeví možnost získat práci nebo bydlení, případně když dostanou vízum do nějaké země.

 

„Jsme smutní, když s nimi ztratíme kontakt, zároveň však šťastní, že si s sebou odvezli evangelium, a můžeme vidět, že Bůh tímto způsobem skutečně jedná. Uprchlíci se osobně setkají s Bohem a do Evropy nebo jiné části světa ‚odcestují s evangeliem‘,“ dodává Samuel.

 

Hlas mučedníků podporuje služebníky působící na misijním poli, jako je Samuel, kteří jedinečným způsobem seznamují místní obyvatele s poselstvím evangelia. Pokračujte v modlitbách za rozšíření Božího království prostřednictvím jejich služby.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.