Aktuálně

 

19. 02. 2017

Čína: Pastor odsouzen k odnětí svobody

 

 
Pastor Jang Chua (fotografie: ChinaAid)

(Christian Solidarity Worldwide, ChinaAid)

 

5. ledna 2017 byl pastor Jang Chua ze společenství „Živý kámen“ v provincii Kuej-čou odsouzen ke dvěma a půl letům odnětí svobody. V den přelíčení policisté zablokovali ulici před budovou soudu a zabránili veřejnosti ve vstupu. Jangovu manželku Wang Chung-wu policisté „násilím eskortovali“ zpátky do jejího bytu a po celý zbytek dne před domem hlídkovali.

 

Pastor Jang, známý také jako Li Kuo-č’, byl zatčen před více než rokem na základě podezření z „vyzrazování státních tajemství“. (Obvinění týkající se „státních tajemství“ jsou při procesech s nejrůznějšími aktivisty a disidenty používaná často, neboť se dají spojovat s různými omezeními, jako například zákazem účasti rodinných příslušníků na soudních přelíčeních.) Wang uvedla, že se manžel proti nejnovějšímu obvinění odvolá.

 

Pastor Jang Chua byl nejprve v prosinci 2015 odsouzen k administrativní vazbě za „maření výkonu spravedlnosti“ a „shromažďování davu za účelem narušování společenského pořádku“. Následovalo uvěznění na základě trestního práva, tentokrát kvůli „neoprávněnému zjišťování státních tajemství“. Členové společenství považují dosavadní události za projev snah úřadů vyvíjet na představitele společenství nátlak, aby se ze strachu z hrozícího zákazu činnosti připojili k oficiální církvi. Čínská společenství, která odmítají tento krok učinit, čelí nejrůzněším omezením, což je i případ společenství „Živý kámen“.

 

Kromě toho byla křesťanům vyměřena pokuta, která od 22. listopadu do 8. prosince 2016 vzrostla na 110 296 juanů (přibližně 350 tisíc korun). Pokuta byla zdůvodněna údajným využíváním budovy k jiným než povoleným účelům, přestože křesťané veškeré své aktivity poctivně nahlašovali.

 

Pozvedejte na modlitbách pastora Janga a jeho rodinu. Proste, aby neztratili odvahu, ale spočinuli v nekonečné Boží lásce a milosrdenství s vědomím, že Boží vyšší záměry nakonec dojdou naplnění. Modlete se, aby Bůh vždy zůstával s členy společenství, zatímco dál žijí své životy víry a hledají nové prostory, kde by mohli pořádat bohoslužby a navzájem se podporovat. Vyprošujte jim nadpřirozenou moudrost, vedení a zmocnění ke službě. Modlete se, aby celou Čínu zachvátil oheň Božího Ducha s proměnil srdce mnohých.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.