Aktuálně

 

23. 02. 2017

Egypt: Teenager odsouzen k patnácti letům odnětí svobody

 

 
Proces s Fadim proběhl u soudu pro mladistvé v Banha. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Patnáctiletý křesťanský chlapec byl odsouzen k patnácti letům odnětí svobody za sexuální napadení, přestože zpráva z forenzního vyšetření neobsahuje žádné důkazy o spáchání trestného činu. Podle vyjádření matky je její syn Fadi nevinný a stal se terčem obvinění jen proto, že radikální muslimští sousedé, jejichž osmiletý syn má být údajnou obětí, „nemají rádi křesťany“.

 

Naguib Gabriel, Fadiho advokát a vedoucí Egyptské unie pro lidská práva, neskrýval „překvapení“ z rozsudku a délky trestu, protože se Fadi podle jeho slov „žádného trestného činu nedopustil“. V červnu loňského roku se osmiletý chlapec podrobil forenznímu vyšetření, které neprokázalo žádné aktivity sexuálního charakteru.

 

V listopadu 2016 se Fadiho případ dostal k soudu pro mladistvé v Banha, správním středisku guvernorátu Kaljúbíja. Po několika přelíčeních byl Fadi 28. ledna 2017 shledán vinným. Fadiho matka Hanaa v rozhovoru uvedla, že po obdržení zprávy z forenzního vyšetření se domnívala, že jejich útrapy skončily, jen aby byla později „šokována“ zjištěním, že obvinění jejího syna nebyla zrušena.

 

„Ani kdyby Fadi někoho zabil, nedostal by tak vysoký trest,“ prohlásil advokát. „Fadi je nezletilý a ničeho se nedopustil. Rozhodnutí soudce se nezakládalo na zákonech, ale na víře. Prohlásil, že ho forenzní zpráva nepřesvědčila a že obvinění věří.“ Fadiho rodina se proti rozsudku odvolala. Odvolací proces začne 7. března 2017.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Děkujeme vám, že se modlíte za Fadiho a jeho rodinu, stejně jako za právníka, který jej bude zastupovat v odvolacím procesu. Kéž Bůh posílí jejich víru, aby mu důvěřovali ohledně výsledku. Modlete se, aby nalezli útěchu ve vědomí, že bez ohledu na reakci soudu na odvolání si Bůh nějakým způsobem všehno použije k dobrému – ke svrchovanému naplňování svých vyšších plánů v jejich životech a ke konání díla spasení v životech Fadiho žalobců.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.