Aktuálně

 

25. 02. 2017

Nigérie: Chlapec, který přežil útok radikálů, touží sloužit Bohu

 

 
Nankpak Kumzwan

(Hlas mučedníků Austrálie)

 

Matka osmiletého Nankpaka Kumzwama ležela tváří k zemi a chlapec jen přihlížel, jak k nim s pokřikem běží islámský radikál vyzbrojený mačetou. Žena již měla tvář zbrocenou krví po zásahu z pistole, fyzicky i psychicky byla naprosto vyčerpaná. Dva dny a dvě noci rodina prchala před rabujícími vetřelci, všichni spali na holé zemi. Nedávno obdrželi zdrcující zprávu, že radikálové zavraždili Nankpakova otce.

 

Když se Nankpak probral z bezvědomí, instinktivně mu došlo, že i jeho matka, sestra a bratr jsou mrtví. Sám krvácel z několika sečných i střelných ran, prodíral se křovinami a hledal pomoc. Nakonec dorazil do domu rodinného přítele.

 

Po ošetření se k němu Nankpak se strýcem nastěhoval, než mu spolupracovníci Hlasu mučedníků pomohli nastoupit na internátní školu v bezpečné oblasti. (Hlas mučedníků podporuje v severní Nigérii celou řadu pronásledovaných křesťanů, kterým poskytuje lékařskou péči a jídlo, přispívá jim na životní náklady, vzdělávání, praktickou přípravu pro budoucí zaměstnání a stará se i o jejich duchovní povzbuzení.)

 

Nankpak nedávno dokončil středoškolské vzdělání a doufá, že se stane lékařem, aby se mohl starat o pronásledované křesťany. Je připraven sloužit kdekoli, kam ho Bůh povolá. „Nemusím mít strach,“ prohlašuje skálopevně. „Byl jsem jediný člověk, kterému se podařilo uniknout. Věřím, že k tomu Bůh měl důvod.“

 

Často také přemýšlí o ztracené rodině. Nejvíce mu chybí otec, který pro něj byl zároveň učitelem. „Často jsme chodili na procházky a hovořili o Božím Slově,“ vzpomíná Nankpak na otcovu vydanost Božímu dílu. „Kdykoli byl doma, trávili jsme mnoho času debatami o Bibli.“ Otec také učil své děti pokojnému soužití s muslimy. „Stále nám říkal, abychom se měli navzájem rádi… a seznamovali [muslimy] s Dobrou zprávou.“ Chlapec doufá, že se lidé po seznámení s jeho příběhem budou za pronásledované křesťany pravidelně modlit.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.