Aktuálně

 

03. 03. 2017

Indie: Manželé týráni v ledové vodě

 

 
Vesničané přinutili křesťanské manžele strávit 17 hodin v ledové vodě. (Fotografie: Flickr / pranav [cc])

(Morning Star News, Global Christian News)

 

Křesťan ve spolkovém státě Džárkhand podlehl následkům podchlazení, poté co ho vesničané společně s manželkou přinutili stát v zimě v ledové vodě – za to, že odmítli zapřít Krista. Domorodé obyvatele osady Kubuaa rozlítila skutečnost, že křesťan a jeho příbuzní opustili tradiční náboženství jejich kmene. Z tohoto důvodu přinutili Bartu Urawna a jeho manželku, aby se až po krk ponořili do ledové vody v rybníce. Manželé stáli ve vodě nepřetržitě od pěti hodin odpoledne do deseti hodin dopoledne druhého dne. Venkovní teploty se tou dobou pohybovaly kolem nuly.

 

Syn Beneswar uvedl, že sedmnáctihodinové utrpení způsobilo jeho otci poškození nervové soustavy a po dvojím částečném ochrnutí nakonec padesátiletý Bartu 20. ledna zemřel. „Celou noc se třásli v ledové vodě a já jsem musel společně s 15 nebo 20 lidmi této surovosti přihlížet,“ vzpomíná Beneswar. „Vesničané se otce stále vyptávali, zda je ochoten zapřít Krista a vrátit se do lůna (kmenového náboženství) Sarna. Pokaždé jim zopakoval: ‚Nezřeknu se Krista… budu v něho věřit až do posledního vydechnutí.‘“

 

Druhý den dopoledne vesničané vytáhli Bartu s manželkou z vody a stále na ně vyvíjeli nátlak, aby se zřekli Krista. Po dlouhém martyriu oba manželé vážně onemocněli. Bartuova manželka se časem zotavila, Bartu však ochrnul. Zpočátku se zdálo, že se jeho stav zlepšuje, 20. ledna však tělo ztuhlo a ochrnulo znovu. Před smrtí nemohl hýbat rukama ani nohama. Stejní vesničané navíc již tak traumatizované rodině zabránili vystrojit pohřeb a trvali na tom, aby se všichni vrátili k domorodému náboženství.

 

Příbuzní informovali policii o okolnostech vedoucích k Bartuově skonu, policisté však případ klasifikovali jako „přirozené úmrtí“. V únoru pozvali vesničany na „jednání o příměří“ a požádali je, aby na křesťanskou rodinu přestali útočit. Křesťané se vrátili domů, kde však žijí v neustálém strachu.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se za Beneswara, jeho matku a další příbuzné a přátele, kteří truchlí nad nečekanou ztrátou. Proste „Knížete pokoje“, aby je utěšoval a posiloval. Kéž přijmou povzbuzení z vědomí, že Bartuovo pevné odhodlání během zkoušky ocení samotný Bůh, který přislíbil spravedlnost a odměnu všem věrným. Přimlouvejte se také za vesničany, kteří se dopustili tohoto naprosto nesmyslného zločinu a modlete se, aby křesťanskou rodinu přestali pronásledovat, činili pokání ze svých zlých skutků, porozuměli evangeliu a přijali spasení, které je i pro ně dostupné skrze Božího Syna, Ježíše Krista. Kéž i uprostřed aktuálně zakoušeného zármutku Bartuova rodina vydává svědectví o Jeho věčném daru spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.