Aktuálně

 

04. 03. 2017

Egypt: Další životy v ohrožení po zveřejnění videa

 

 

(Middle East Concern)

 

Egyptští křesťané prosí o modlitby v návaznosti na útoky v posledních týdnech, které si v jejich řadách vyžádaly čtyři oběti. Kromě toho se nedávno objevilo znepokojivé video vyzývající k dalšímu zabíjení. 31. ledna radikálové zastřelili Wa’el Jusufa v přítomnosti manželky a syna v jeho obchodě ve městě El-Aríš v guvernorátu Severní Sinaj. O dva týdny později radikálové ve stejném městě zastřelili další dva křesťany – Baghata Williama a Adela Šauki. Čtvrtý křesťan, Gamal Tofik, byl zastřelen 16. února.

 

O tři dny později, 19. února, přívrženci IS zveřejnili video s výzvou k dalšímu zabíjení egyptských křesťanů. Video zachycuje sebevražedného atentátníka, který se odpálil v káhirské katedrále 11. prosince 2016. Při tomto útoku přišlo o život celkem 29 lidí.

 

Jeden křesťan uvedl v rozhovoru pro místní deník: „Po posledních čtyřech vraždách je život tady velmi těžký… Nemůžeme odejít, protože tady máme domovy a veškeré živobytí, nemáme, kam jinam bychom šli. Každý den si klademe otázku: ‚Kdo je další na řadě?‘“

 

Doplňující poznámka: Po uzávěrce jsme od sdružení Middle East Concern obdrželi zprávu, že při cílených útocích přišli o život další tři egyptští křesťané. Saíd al-Hakim a jeho syn Medhat byli zavražděni 23. února a následující den ozbrojení radikálové vtrhli do domu Kamala Jusufa a také jeho zastřelili před manželkou a dětmi. Po tomto posledním útoku z osady El-Aríš uprchlo nejméně 118 křesťanských rodin v naději, že naleznou útočiště v bezpečnějších částech Egypta.

 

Modlete se za všechny, kdo v posledních týdnech i při bombovém útoku loni v prosinci ztratili své blízké – kéž hmatatelně zakoušejí Boží přítomnost. Vyprošujte všem egyptským křesťanům a dalším lidem ohrožovaným radikály Boží ochranu a také moudrost, jak mají na výhrůžky reagovat. Nezapomínejte se modlit ani za radikály odpovědné za útoky, aby se jejich zatvrzelých srdcí dotkla Boží proměňující láska – jak jinak by mohli zakusit jeho zachraňující milost?

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.