Aktuálně

 

10. 03. 2017

Malajsie: Obavy z možného únosu místních křesťanů

 

 

(World Watch Monitor, partneři Release International, The Star)

 

V Malajsii je již měsíc pohřešována trojice křesťanů. Jejich přátelé se obávají, že byli uneseni v souvislosti s prací pro církev, kvůli které jim v minulosti vyhrožovali místní džihádisté. Podle záznamů bezpečnostních kamer a výpovědí očitých svědků byl pastor Raymond Koh unesen 13. února ze svého automobilu v Petaling Jaya skupinou nejméně pěti maskovaných mužů. Další nejmenovaný pastor s manželkou byli tou dobou pohřešováni již přibližně týden.

 

Susanna, manželka pastora Raymonda, naléhavě žádá: „Ať jej zadržuje kdokoli, prosím ho, aby mu neubližoval. Je to dobrý manžel, otec a pastor, který pomáhá chudým. S dětmi máme veliký strach… ale také jsme nesmírně vděční a přemožení láskou a štědrostí Božího lidu. Dostalo se nám tolik podpory a povzbuzení. Bůh je dobrý a věrný … Pokračujte v modlitbách za [Raymondovo] propuštění a modlete se také za bezpečí našich dětí. Vytrvejme v modlitbách, neboť modlitby spravedlivých mají nesmírnou cenu. Milujme Boha a čiňme dobře našim bližním. Raymond by byl velice vděčný, kdyby věděl, že se za něj modlí nejen Malajsie, ale celý svět.“

 

Křesťané v této zemi sužované pronásledováním mají obavy ze sílícího ohrožení náboženské svobody. V parlamentu je v současné době projednáván návrh na zapracování částí islámského trestního zákoníku (hudúd) do aktuálně platné legislativy. Návrh předložil Abdul Hadi Awang, předseda islamistické Panmalajské islámské strany (PAS). Jedním z hlavních politických cílů strany je úplné zavedení právního řádu šaría.

 

Více informací o pronásledování v Malajsii naleznete na stránce Malaysia Country Report.

 

Děkujeme vám, že se společně s námi modlíte za pastora Raymonda a další dva unesené křesťany. Kéž Bůh jejich životy nadpřirozeně ochraňuje a kéž se jejich blízcí doufající v brzké propuštění dozvědí, co se s nimi děje. Přimlouvejte se i za jejich únosce. Modlete se, aby je Bůh usvědčoval a zjevoval jim svou pravdu, aby je jejich svědomí obviňovalo ze zvrácenosti jejich skutků. Modlete se, aby pohřešovaní křesťané ani jejich příbuzní neutrpěli žádnou újmu. Proste, aby Bůh naplňoval jejich srdce pokojem a nadějí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Erika K., Nitra (11.03.2017 07:28:04)
+! Bože ukáž svoju moc a umocni vieru i lásku prenasledovaných

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.