Aktuálně

 

16. 03. 2017

Egypt: Unesená mladá žena dostala novou identitu

 

 
Hanan Adly Girgis (fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor)

 

Rodina osmnáctileté křesťanky, od 26. ledna pohřešované, obvinila policii z podílu na únosu. Policisté vyslechli muže, který se ke spoluúčasti sám přiznal, navzdory tomu však nepodnikli žádnou další akci.

 

Hanan Girgis zmizela z rodinného domu v osadě Esna v Horním Egyptě. Zjistili to její bratři, když se v noci vrátili domů.

 

Poté co se bratrům nepodařilo dívku najít, s pomocí právníka se oficiálně obrátili na policii a obvinili z únosu souseda Mohameda Ahmeda Nubi Solimana. Sedmadvacetiletý muž byl předvolán na policii a ke spolupráci na únosu se sám přiznal, policisté jej však propustili kvůli údajnému nedostatku hmatatelných důkazů. Přestože bylo posléze nařízeno vyšetřování, podle informací právníka nedošlo v případu k žádnému posunu, navzdory protestní akci přátel a příbuzných před policejní stanicí.

 

Policisté a příslušníci dalších bezpečnostních složek shromážděné účastníky rozehnali s použitím hasičského vozu a nepřiměřeného násilí. Kromě zadržení dvaceti osob způsobili několika přítomným vážná zranění. Pět zadržených bylo propuštěno ještě ten den, ostatní pak den následující, až po intervenci církevních vedoucích. „(Příslušníci bezpečnostních složek) zlomili třiadvacetiletému bratrovi nohu a zranili také staršího bratra… kterému je 28,“ uvedl Rezeiky, jeden ze sourozenců Hanan. „Matku vláčeli [po zemi] a tři tety zbili,“ dodal mladý muž. Zraněni byli ještě další dva příbuzní, Shahin a Ayman.

 

Na oddělení evidence osobních dokladů na policejní stanici v Esna se Rezeiky dozvěděl, že sestra Hanan má nyní novou muslimskou identitu a je zadržována policií. Rodinný právník policii obvinil ze „spolčení s pachateli a z laxního přístupu k vyšetřování“ a dodal, že „protože je obětí křesťanská dívka, [policie] nekoná“.

 

Více informací o nelehkých situacích, kterým čelí Kristovi následovníci v Egyptě, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Vyprošujte Hanan ochranu a pokoj, zatímco čeká na vysvobození ze zajetí. Kéž je zbavena veškerého strachu a může plně důvěřovat Bohu, že do její situace nadpřirozeně zasáhne. Modlete se, aby během zajetí nepřišla k žádné újmě samotná Hanan ani její příbuzní a přátelé, kteří se aktivně dožadují jejího propuštění. Mezitím se přimlouvejte také za únosce. Modlete se, aby poznali Krista jako svého osobního Spasitele na základě dívčina příkladného svědectví. Modlete se za nadpřirozený zásah do plánů nepřítele, aby se situace změnila k lepšímu a nic nebránilo naplnění vyšších Božích cílů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.