Aktuálně

 

20. 03. 2017

Severní Korea: Hledající voják

 

 
Severokorejský voják (ilustrační foto).

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 20. března 2017)

 

Severokorejský vojenský důstojník nedávno uprchl do Jižní Koreje ve snaze nalézt něco, co je v Severní Koreji velmi vzácné: něco, co by mu potvrdilo správnost jeho křesťanské víry.

 

Během pobytu v uprchlickém centru se setkal s pracovníky Hlasu mučedníků, kteří mu nejen poskytli potřebné ujištění, ale také mu vysvětlili, jak je důležité, aby byl světlem ve své temné zemi.

 

Důstojník má pověst příkladného velitele. Je členem tajné skupinky křesťanů, rovněž vojáků Korejské lidové armády. Pracovníkům Hlasu mučedníků se svěřil, že sice společně zpívají chvály a debatují o křesťanství, ale chybí jim nějaké materiály, ze kterých by se dozvěděli, jakým způsobem mohou jako vojáci následovat Ježíše.

 

„Náš severokorejský vůdce nemá žádného Boha,“ řekl voják našim spolupracovníkům, „ale v americké nebo jihokorejské armádě musí být spousta křesťanských vojáků. Pokud na nás začnou střílet, máme střelbu opětovat?“

 

Pracovník Hlasu mučedníků ho krátce seznámil s historií křesťanství v dobách válek a zmínil také několik příběhů z Bible, které vojákovi pomohly odpovědět na jeho otázky. Důstojník po celou dobu pozorně naslouchal odpovědím, po kterých on i jeho kolegové tolik toužili.

 

Hlas mučedníků pomáhá mnoha křesťanům, kteří uprchli ze Severní Koreje, včetně těch, kteří přijali Krista až po útěku ze země. Podílíme se na jejich odborné přípravě na zaměstnání a získávání různých praktických dovedností a také jim poskytujeme Bible a další křesťanské materiály, abychom jim pomohli růst ve víře. Často můžeme vidět, jak se uprchlíci vracejí zpátky do Severní Koreje s jediným cílem – šířit evangelium.

 

A toto nakonec vedlo k návratu i našeho důstojníka. Když se dozvěděl, jak může on a další křesťané v severokorejské armádě pokračovat ve službě Ježíši a šíření evangelia bez ohledu na situaci, uvědomil si, jak je důležité, aby se vrátil. Koneckonců neuprchl proto, aby hledal bezpečí nebo jistotu, ale aby nalezl odpovědi. Získané odpovědi byly vším, co potřeboval slyšet: Ježíš stále zůstává s ním – i v Severní Koreji.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.