Aktuálně

 

23. 03. 2017

Indonésie: Čtyřletý chlapec se zotavuje z následků útoku

 

 
Čtyřletý Alvaro podstoupil již 17 operací. (Fotografie: World Watch Monitor)

(World Watch Monitor, indonéské zdroje)

 

Přibližně před čtyřmi měsíci, 13. listopadu 2016, došlo k bombovému útoku před modlitebnou společenství Oikumene ve městě Samarinda, správním středisku provincie Východní Kalimantan. Intan Olivia (2,5 roku) utrpěla popáleniny na 75 procentech těla a druhý den ráno zemřela. Zraněny byly ještě další tři malé děti: Anita (2), Triniti (3) a Alvaro (4).

 

Anita a Triniti jsou již z nemocnice doma, přestože Triniti stále dochází na pravidelné kontroly. Alvaro dopadl ze všech tří nejhůře, za zranění se „stydí“ a před cizími lidmi se schovává. Jeho trauma je pochopitelné, když si uvědomíme, že již podstoupil sedmnáct různých operací. Podle informací chlapcovy matky však již Alvaro po operacích nepláče.

 

„Stále se ho snažím povzbuzovat, vysvětlovat mu jak je důležité, aby byl zase zdravý, a před každou operací se za něj modlím,“ říká Novita. „Když vidím, že je šťastný, je to i pro mě zdrojem síly a radosti.“ Čtyřicetiletá matka pracuje jako finanční referentka na místní policejní stanici, často si musí brát práci domů a do nemocnice. Alvarův otec, Hotdiman, si momentálně shání nové zaměstnání, aby nemusel do práce dojíždět tak daleko jako doposud.

 

V souvislosti s brutálním útokem bylo zadrženo celkem 21 osob. O sedmi z nich je známo, že mají vazby na Islámský stát. Jeden z pachatelů, dvaatřicetiletý Juhanda bin Muhammad Aceng, který na modlitebnu házel zápalné lahve z  motocyklu, údajně měl na sobě černé tričko s nápisem „Džihád je životní styl“. Již v roce 2011 byl usvědčen z přípravy teroristického útoku a po podmínečném propuštění v roce 2014 byl pod policejním dohledem. O aktuálním vývoji procesu nejsou k dispozici žádné nové informace, nicméně další dva útočníci (ve věku 16 a 17 let) byli v lednu odsouzeni ke dvěma letům odnětí svobody.

 

Jsme vděční za lékařskou péči, které se trojici malých dětí dostalo, a za pokrok, který je na nich možné pozorovat. Modleme se za úplné uzdravení, na duši i na těle, aby děti mohly žít normálním životem. Modlete se, aby si díky milující péči ostatních lidí vybudovaly s Bohem pevný vztah. Pozvedejte na modlitbách také všechny rodiny a členy společenství postižené útokem – včetně rodiny malé Intan, která přišla o život. Vyprošujte jim útěchu a sílu od samotného nejvyššího Utěšitele. Přimlouvejte se také za Hotdimana, aby sehnal novou práci a mohl být během Alvarovy rekonvalescence blízko rodině.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.