Aktuálně

 

28. 03. 2017

Írán: Obyčejný telefonát

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 28. března 2017)

 

Křesťané žijící v Íránu mají velice omezené možnosti přístupu k čemukoli, co by jim pomohlo růst ve víře.

 

Konvertité od islámu se v této převážně muslimské zemi musejí scházet potají. Křesťanská knihkupectví zde neexistují. Pro mnohé místní věřící je skutečně obtížné se byť jen setkat s jinými křesťany. V ještě obtížnější situaci se nacházejí lidé, kteří chtějí opustit islám a stát se Ježíšovými následovníky.

 

Naštěstí existují i jiné možnosti. Řada zahraničních organizací produkuje obsah dostupný i pro íránské křesťany a hledající. Patří sem také vysílání podporované Hlasem mučedníků (z důvodu ochrany této služby záměrně neuvádíme název), šířící křesťanské poselství do této šíitsko-islámské země. Moderátoři v průběhu pořadů přijímají telefonáty od věřících i nevěřících lidí, kteří hledají odpovědi na své otázky a potřebují si s někým popovídat.

 

Sedm mužů a žen z několika zemí hovoří po telefonu s muslimy, kteří hledají pravdu, a také s upřímnými křesťany, kteří potřebují povzbuzení. Mnozí z nich hledají radu nebo žádají o modlitbu kvůli typickým problémům jako jsou závislosti, rozvod nebo nemoc. Hovory se však často týkají také krize víry.

 

„Íránci jsou připraveni přijmout jiné náboženství,“ potvrzuje „Jaleh“, jedna z operátorek. „Nemají rádi islám. Mají z něj strach.“

 

Jaleh a další operátoři studují křesťanskou a islámskou teologii a dokážou odpovídat na otázky srovnávající obě náboženství. Také mají zkušenosti se službou nově obráceným.

 

Jaleh oficiálně pracuje od osmi ráno do čtyři odpoledne, ale často zvedá telefony dlouho do noci. Dobře ví, že na její službě je nejdůležitější, aby byla hledajícím muslimům a nově obráceným k dispozici. Když volajícím zodpoví jejich otázky, může jim zprostředkovat internetové a někdy i tištěné materiály, ve kterých naleznou další odpovědi a pomohou jim růst ve víře.

 

Pokud zavolá někdo, kdo si přeje přijmout Krista, operátor s ním často stráví až hodinu. Společně probírají, co přijetí Krista znamená – včetně nezbytného upozornění, že se život člověka obrácením nestane snadnějším. Ve skutečnosti se dotyčný pravděpodobně setká s pronásledováním.

 

„Někdy netuší, že budou muset Bibli žít,“ pokračuje Jaleh. „Ale snaží se, krůček po krůčku. Důležité je, aby se každý biblický verš stal součástí jejich života; nestačí, že si budou Bibli číst.“

 

Třikrát do měsíce Jaleh kontaktuje přibližně 120 respondentů, aby zjistila, jak jsou na tom s vírou. Přibližně dvakrát do měsíce vede někoho k přijetí Krista, přičemž se podle vlastních slov často neubrání slzám. A jsou i další telefonáty, které ji překvapí a naplní radostí. „Někdy volají i lidé ze státní správy.“

 

Jednou z íránských muslimek, která se před časem rozhodla zavolat do studia televizního evangelizačního pořadu, byla „Padina“. Telefonát tehdy zachránil život jí i její matce a obě přijaly dar věčného života. Příběh Padiny naleznete v elektronické knize „ÍRÁN: Touha po Bohu“, kterou v češtině vydalo nakladatelství Stefanos.

 

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.