Aktuálně

 

04. 04. 2017

Írán: Kniha ve vlaku

 

 

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 4. dubna 2017)

 

Jmenuji se „Navíd“ a je mi 28 let. Vlastním malý obchůdek, ve kterém prodávám různé věci. Před nějakým časem mě zcela ovládl pocit, že jsem se v životě prostě ztratil. Zmítaný pochybnostmi jsem zvažoval, že svůj život ukončím. Bál jsem se to však udělat, protože podle Koránu skončí všichni sebevrazi v pekle.

 

Jednou jsem musel odjet do Turecka, abych nakoupil zboží do svého obchodu. Ve vlaku cestou domů jsem se setkal se dvěma křesťany. Mluvili na mě anglicky. Anglicky moc neumím, ale pochopil jsem, že se ptají, jaké jsem národnosti. Odpověděl jsem, že jsem Íránec, a křesťané mi věnovali Nový zákon.

 

Ještě než jsme dorazili k íránské hranici, stihl jsem přečíst všechna čtyři evangelia. Nalezl jsem v té knize odpovědi na všechny duchovní otázky, které mě do té doby trápily. Prožil jsem pokoj, a protože jsem nevěděl jak se modlit, modlil jsem se slova modlitby zaznamenané v Matoušově evangeliu („Modlitba Páně“). Také jsem Ježíši řekl, že se chci stát jeho následovníkem.

 

Na hranici jsem vystoupil, abych se podrobil kontrole. Nový zákon jsem nechal ležet na sedadle. Když jsem se vrátil, z nesmírným zármutkem jsem zjistil, že je pryč. Někdo ho sebral, protože do Íránu není dovoleno vozit křesťanské knihy.

 

Posadil jsem se a snažil se vybavit si slova přečtená v uplynulých hodinách, abych si z nich zapamatoval, co se dalo. Vrátil jsem se domů celý sklíčený. První setkání s Knihou pro mě mělo větší cenu než cokoli, co mě kdy mohlo v životě potkat.

 

O několik měsíců později vešel do mého obchodu jakýsi muž. Na první pohled mi na něm přišlo něco zvláštního. Zeptal jsem se ho co je zač – odpověděl mi, že není místní. Přiznal jsem se, že na něm vidím něco pozoruhodného a přitažlivého, jak je šťastný a stále se usmívá. „Jsem křesťan,“ řekl mi. „Možná vám přijdu zvláštní kvůli tomu.“

 

Zeptal jsem se ho, jestli je z arménské nebo asyrské církve [íránské menšiny], on mi však vysvětlil, že je obrácený muslim. Vyprávěl jsem mu svůj příběh, jak jsem poznal Ježíše na základě četby čtyř evangelií. Předal mi malou paměťovou kartu a řekl mi, že na ní najdu Bibli, další křesťanské materiály a také písně chval ve fársí [rodný jazyk většiny Iránců]. Byl jsem nesmírně šťastný.

 

Vyměnili jsme si telefonní čísla a o několik měsíců později se vrátil. Tentokrát mě pozval na setkání domácího společenství a představil mě dalším íránským křesťanům. Také mi donesl Nový zákon.

 

Dnes jsou tito křesťané moje rodina, společně se scházíme abychom vzdávali chválu Ježíši, modlili se a četli Boží slovo. Mé srdce naplňuje skutečný pokoj.

 

* * *

 

Muž, který se setkal s Navídem, je součástí týmu podporovaného Hlasem mučedníků. Tito křesťanští služebníci cestují po celém Íránu, předkládají lidem evangelium, rozdávají literaturu a pomáhají vychovávat nové věřící.

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.