Aktuálně

 

05. 04. 2017

Čína: Uvězněný pastor je vážně nemocný

 

 
Manželka Wang Chung-wu s nejmladším synem

(Persecution.com NewsRoom, zveřejněno 5. dubna 2017)

 

Pastor, který strávil uplynulých 16 měsíců ve vězení, byl minulý měsíc ve vážném stavu převezen do nemocnice.

 

Když Wang Chung-wu 20. března dorazila k budově věznice na návštěvu manžela, s úlekem spatřila, jak ho nějací muži právě vynášejí z auta, svíjejícího se a křičícího v bolestech. Jang Chua se právě vrátil z nemocnice, kam byl převezen před třemi dny, kdy se mu na nohou objevily tmavé, bolestivé skvrny a začaly se šířit. Vězeňští lékaři mu dali léky proti bolesti, jeho stav však nijak neřešili.

 

23. března státní prokurátor doporučil křesťanovým právním zástupcům, aby zažádali o povolení k léčbě v jiném zdravotnickém zařízení. 24. března byl Jang Chua převezen do jiné nemocnice, kde mu byla diagnostikována Henochova-Schönleinova purpura – nemoc, která vyvolává zanícení drobných cév a může postihnout ledviny, střeva, klouby a kůži; skvrny na nohou jsou typickým syndromem. K léčbě se obvykle používají steroidy a v některých případech může být zapotřebí operace.

 

Právní zástupci podali žádost o propuštění na kauci ze zdravotních důvodů, aby mohl léčbu a následnou rekonvalescenci absolvovat mimo vězení.

 

Jang Chua sloužil jako jeden z pastorů velkého neregistrovaného společenství ve městě Kuej-jang. 9. prosince 2015 byl zadržen a obviněn z vyzrazování státních tajemství. Místo typické desetidenní správní vazby byl však bez soudu zadržován déle než rok. 26. prosince 2016 byl usvědčen a odsouzen k odnětí svobody v délce dvou a půl roku.

 

Společenství „Živý kámen“ v Kuej-jang pořádalo veřejné bohoslužby od roku 2009. Návštěvnost postupně rostla, poslední dobou se shromáždění pravidelně účastnilo více než 700 členů. Představitelé režimu společenství komplikovali život od samotného vzniku, nákup kancelářských prostor pro potřeby pořádání bohoslužeb však zřejmě povýšil konflikt na novou úroveň.

 

Druhý pastor společenství, Su Tchien-fu, nedávno poznamenal, že „99 procentům“ členů společenství telefonovali místní úředníci a vyvíjeli na ně nátlak, aby přestali shromáždění navštěvovat. Kromě toho je vyvíjen nátlak také na vedoucí představitele společenství, aby se připojili k režimem kontrolovanému Hnutí trojí soběstačnosti.

 

zdroje Hlasu mučedníků

 

Zdroj: www.persecution.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.