Aktuálně

 

07. 04. 2017

Eritrea: Oběti zneužívání zemřely krátce po protestní hladovce

 

 

(Christian Solidarity Worldwide)

 

17. března v eritrejské nemocnici tragicky zemřely dvě ženy – jen několik dní po převozu z vězeňského zařízení, ve kterém držely protestní hladovku. Podle eritrejských internetových stránek Erimedrek News byly obě ženy zadržovány ve vojenském táboře Wi’a, než byly 12. března v kritickém zdravotním stavu převezeny do nemocnice v Massawa. Vyhlásit hladovku se rozhodly na protest proti otřesnému zacházení ve vazbě. Podle informací lékařů byly na tělech patrné stopy zranění naznačující sexuální zneužívání.

 

Eritrejský režim patří k vůbec nejrepresivnějším na světě. Tisíce politických vězňů je bez uvedení důvodu a délky „trestu“ zadržováno v zařízeních, kde panují život ohrožující podmínky a mučení je zcela běžnou praxí. Vlna zatýkání cílená zejména na příslušníky vybraných náboženských menšin v zemi probíhá od roku 2002, kdy představitelé režimu fakticky postavili mimo zákon veškeré křesťanské skupiny s výjimkou několika konkrétních denominací, stejně jako následovníky všech ostatních náboženství kromě sunnitského islámu.

 

Ve zprávě z června 2016 Vyšetřovací komise OSN pro lidská práva v Eritreji zmiňuje „věrohodné důkazy vedoucí k přesvědčení“, že se představitelé státu od roku 1991 „systematickým způsobem“ dopouštějí zločinů proti lidskosti. Pronásledování příslušníků náboženských menšin nabývá nejrůznějších forem, včetně opakovaného znásilňování nebo dokonce skupinového znásilňování vězeňskými dozorci.

 

Děkujeme vám, že pozvedáte na modlitbách zarmoucené příbuzné a přátele obou zesnulých křesťanek. Zatímco truchlí nad tragickou ztrátou vzácných životů, kéž naleznou útěchu ve vědomí, že jejich blízcí se nyní nacházejí v Ježíšově slavné přítomnosti – kde již nejsou sužováni bolestí, zármutkem a strachem. Modlete se, aby si Bůh tento případ použil ke zviditelnění nespravedlivých a zvrácených praktik v eritrejském vězeňském systému a aby toto odhalení pomohlo přinést potřebné změny. Přimlouvejte se také za bezpečné propuštění mnoha křesťanů zůstávajících za mřížemi. Vyprošujte Boží moudrost a ochranu všem, kdo se v této utlačovatelské zemi snaží naplňovat Velké poslání.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.